На Косівщині відбулись грандіозні автоперегони, присвячені 20-річчю Незалежності України

Вже від самого початку серпень для карпатського краю здавався багатообіцяючим — активна підготовка до Міжнародного гуцульського фестивалю, до святкування 20-річчя Незалежності України… А минулого тижня жителі району стали свідками одних із наймасштабніших перегонів національної першості України «Александров-ралі», які протягом 12-13 серпня відбулися на Прикарпатті та Буковині. Це п’ятий етап чемпіонату України з ралі, який вперше стартував на Косівщині та вже втретє проходить в Україні.

У автозмаганнях, що присвячено 20-річчю Незалежності України та пам’яті видатного українського гонщика Андрія Александрова, взяло участь майже 40 екіпажів — найдосвідченіші пілоти — автогонщики з України, Росії і Білорусі. Гравійне ралі проходило через складні траси — перевали Шурдин і Німчич територією Івано-Франківської і Чернівецької областей. Тут було підготовлено 5 нових спецділянок траси, які визнали унікальними за мірками ралійної Європи. Також на «Александров-ралі» прибули представники з Міжнародної федерації автоспорту (FIA), які мали змогу оцінити рівень проведення перегонів і вирішити, чи заслуговують Карпати на проведення гонки чемпіонату Європи.У переддень перегонів на майдані Незалежності міста Косова спорудили спеціальний подіум. Саме звідси, 12 серпня, стартували ралійні автомобілі і 13 серпня фінішували в Чернівцях. Вони подолали 180 км гірських доріг і загалом дистанцію етапу — більше 600 км.

На урочистій церемонії відкриття у Косові були присутні голови Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк і Чернівецької ОДА Михайло Папієв, президент Автомобільної федерації України Євген Червоненко, народний депутат Василь Чуднов і, звичайно, господарі нашого району — голови РДА Ярослав Шинкарук і районної ради Андрій Клуб, а також Косівський міський голова Микола Фокшей. Приїхали закордонні спостерігачі. Шанованих гостей, як годиться на Гуцульщині, зустріли дівчата у вишиванках з короваями, а славнозвісні трембітарі — з музикою.

Мирослава ДОЛИНЧУК.
Фото автора.

Гуцульський край

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *