Рішення про підтримку звернення Верховинської районної ради від 06.04.2017 року

УКРАЇНА
КОСІВСЬКА РАЙОННА РАДА
сьоме скликання
дев’ята сесія

РІШЕННЯ

Від 08 червня 2017 року №____-9/2017
м. Косів

Про підтримку звернення Верховинської районної ради від 06.04.2017 року

Розглянувши звернення Верховинської районної ради від 06.04.2017 року щодо Керуючись статтею 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, районна рада

вирішила:

1. Підтримати звернення Верховинської районної ради від 06.04.2017 року Прем’єр-міністру України Гройсману В.Б., голові Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг Вовку Д.В.. (додається).

2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника голови районної ради Володимира Петричука та постійну комісію районної ради з питань будівництва, енергетики, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства (В.Табахарнюк).

Голова районної ради Павло Ванджурак

ПОГОДЖЕНО:
Грималюк Л.Д.
Барчук Р.Я.

 

 

ЗВЕРНЕННЯ
ДО
Верховної Ради України,
Кабінету Міністрів України

Ми депутати районної ради стурбовані ситуацією, що склалася через прийняття Кабінетом Міністрів України постанови №315 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2015 року №758», якою з 1 травня підвищено ціну на газ для населення майже вдвічі. Крім цього, зросла ціна на електроенергію, встановлена Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг відповідно до постанови від 26.02.2015 року №220 «Про встановлення тарифів на електроенергію, що відпускається населенню». Це, у свою чергу, призвело до зростання витрат населення на життєво необхідні товари і послуги.

Приймаючи рішення про підвищення ціни на газ та електроенергію Уряд запевняв, що діюча система субсидій дозволить захистити населення від різкого падіння рівня життя. Однак, ми вважаємо, що мірилом ефективності соціального захисту наших громадян має бути не те, скільком мільйонам сімей надано субсидії і соціальної допомоги, а те, скільки людей цього не потребують, бо мають достатній рівень доходів для забезпечення свого добробуту за рахунок власної праці. Сьогодні нам прикро визнавати той факт, що до категорії отримувачів субсидії потрапило майже три чверті офіційно працюючого населення. Ми вважаємо, що сьогодні не припустимо прирівнювати ціни на житлово- комунальні послуги до рівня європейських країн, адже, заробітні плати у нас дуже відрізняються від їхнього рівня. Це можливе лише за умови впровадження заходів, спрямованих на підняття рівня життя наших людей.

Тому, звертаємося до вас з проханням зважити на всю складність ситуації, що викликана різким підняттям тарифів на газ, електроенергію та житлово-комунальні послуги і переглянути цінову політику держави щодо вартості газу для потреб населення у сторону її зменшення, домогтися зниження вартості енергоносіїв, формувати державну політику доходів населення таким чином, щоб працююче населення не потрапляло у категорію нужденних та не було претендентами на отримання субсидії.

Прийнято на 13 сесії Долинської районної ради сьомого скликання від 26.12.2016 рішення №264-13/2016

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *