Рішення про підтримку звернення Верховинської районної ради щодо врахування особливостей ведення лісового господарства в гірських районах України при реформуванні підходів управління лісовими ресурсами

УКРАЇНА
КОСІВСЬКА РАЙОННА РАДА
сьоме скликання
дев’ята сесія
(друге пленарне засідання)

РІШЕННЯ

Від 13 червня 2017 року № 306-9/2017
м. Косів

Про підтримку звернення Верховинської районної ради щодо врахування особливостей ведення лісового господарства в гірських районах України при реформуванні підходів управління лісовими ресурсами

Розглянувши рішення Верховинської районної ради від 23 лютого 2017 року про врахування особливості ведення лісового господарства в гірських районах України при реформуванні підходів управління лісовими ресурсами, керуючись статтею 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, районна рада

вирішила:

1. Підтримати звернення Верховинської районної ради до Президента України Порошенка П.О., Голови Верховної Ради України Парубія А.В., Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б., Міністра аграрної політика і продовольства України Кутового Т.В., т.в.о.голови Державного агентства лісових ресурсів України Юшкевич Х.В., народних депутатів України Солов’я Ю.І., Дерев’янка Ю.Б., депутата обласної ради Галабали О.Ю. (додається).
2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника голови районної ради Володимира Петричука та постійну комісію районної ради з питань охорони навколишнього середовища та природокористування (Ю.Коваль).

Голова районної ради Павло Ванджурак

 

 

Текст звернення Верховинської районної ради

Президенту України
Порошенку П. О.

Голові Верховної Ради України
Парубію А.В.

Прем’єр – міністру України
Гройсману В.Б.

Міністру аграрної політики і продовольства України
Кутовому Т.В.

Т.в.о. голови Державного агентства лісових ресурсів України
Юшкевич Х.В.

Народному депутату України
Солов’ю Ю. І.

Народному депутату України
Дерев’янку Ю.Б.

Депутату обласної ради
Галабалі О.Ю.

Звернення

Верховинський район – високогірний, 79 відсотків території вкрито лісами, і з цим пов’язана століттями сформована господарська діяльність жителів району.

Ми неодноразово звертались до Вас врахувати наші пропозиції при реформуванні лісової галузі. І знаючи, що при Міністерстві аграрної політики і продовольства створена робоча група з реформування підходів управління лісовими ресурсами, просимо Вас дати можливість нам, горянам, жити тут і мати можливість чесно заробляти кошти, використовуючи лісові ресурси, побічну сировину.
Пропонуємо встановити квоту не менше 70 % від лісосічного фонду Верховинського району для першочергового отримання деревини підприємцями району по прямих договорах в залежності від кількості найманих працівників і сплати податків.

До 40% жителів району проживають високо в горах, і для своїх потреб не можуть доставляти ліс з верхніх складів лісгоспів, тому необхідно внести зміни до Лісового кодексу України та постанови Кабінету Міністрів України №761 від 23.05.2007 року «Про врегулювання питань щодо спеціального використання лісових ресурсів» та передбачити дрібний відпуск деревини для населення з лісів які розташовані біля їхніх осель.

На території нашого району проводяться рубки здорових молодих смерекових лісів віком 50-70 років. Для зміни правил рубок деревини в гірських умовах Карпат необхідно, відмінити наказ Держкомлісгоспу за №269 від 15.10.2009 року «Про затвердження віку стиглості похідних ялинових деревостанів», яким було встановлено вік стиглості 51-60 років, а отже дано дозвіл на вирубку молодих Карпатських лісів.

Вважаємо помилкою при реформуванні лісової галузі ліквідацію усіх лісгоспів як юридичних осіб на базі існуючих лісогосподарських підприємств, створення єдиного господарського суб’єкта з централізацією усіх фінансових надходжень, монополізацією права на реалізацію продукції лісу та послуг суперечить курсу на децентралізацію влади. Внаслідок таких непродуманих дій прибуткова галузь поставлена у невизначеність. В результаті, усі податки, відрахування не залишаться в районі , а отже територіальні громади будуть позбавлені фінансового забезпечення.

Також вважаємо помилковим рішення щодо підпорядкування комунальних лісогосподарських підприємств Державному агентству лісових ресурсів України. Цей захід не відповідає національній концепції реформування системи державного управління, котра спрямована на передачу повноважень на місцевий рівень. Окрім того, підпорядкування комунальних лісогосподарських підприємств Держлісагенству сприятиме посиленню монополізму на ринку лісових ресурсів та порушенню принципу плюралізму форм власності на ліси і призведе до соціальної напруги у зв’язку з неможливістю забезпечити жителів району лісом для будівництва житлових будинків та осель паливними дровами.

Ми повинні реформувати галузь, вивчаючи досвід передових країн світу – Австрії, Болгарії, інших держав, які добре господарюють у лісах. В Україні повинна існувати інституційна база для рівноправного функціонування державної, комунальної та приватної форм власності на ліси. Наші господарі з покоління в покоління передають землю, пасовища, де земля покрита лісом , що забезпечує повноцінне господарювання.

Тому просимо Вас прислухатися до професійної лісової спільноти та громадськості, не допустити проведення економічно та юридично не обґрунтованих реформ, які призведуть до повної руйнації галузі і гірського Верховинського району. Треба надати право лісівничому та експертному загалу відпрацювати вибір моделі реформування з врахуванням усіх можливих ризиків, врахування потреб гірських, залежних від лісової галузі, районів.

Ми не маємо права знищити лісогосподарські підприємства, їхні трудові колективи, місцеві деревообробні підприємства. Гуцули–верховинці з покоління в покоління передають любов до природи, лісу, бережно і раціонально вміють використовувати деревину, і тому громади мають впливати на лісогосподарську діяльність, використання побічної сировини, яка є в лісах і повинна використовуватися для забезпечення потреб горян.

Прийнято на сьомій сесії Верховинської районної ради
сьомого демократичного
скликання 23 лютого 2017 року

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.