У Трускавці на унікальній міжнародній платформі обговорили розвиток спроможностей місцевого самоврядування. В центрі уваги – Карпатський регіон

II Форум місцевого розвитку, що цими днями проходить у Трускавці Львівської області, об’єднав  понад 400 гостей з України та з-за кордону довкола важливих питань розвитку Карпатського регіону, місцевого децентралізації влади в Україні, транскордонної співпраці та енергоефективності.

Захід отримав високий представницький рівень. Його учасниками стали Голова Верховної Ради України Андрій Парубій та Маршалок Сейму Республіки Польща Марек Кухцінський, а також представники органів влади різних рівнів обох держав та органів місцевого самоврядування.

Українське міністерство, яке впроваджує в країні політику регіонального розвитку та є відповідальним за впровадження реформи місцевого самоврядування і територіальної організації влади, представив на Форумі Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Вячеслав Негода.

Високопосадовці обговорили в рамках Форуму питання Карпатської макрорегіональної стратегії.

Спікер Українського Парламенту зазначив, що Україна найбільш зацікавлена, щоб співпраця у Карпатському регіоні вийшла на новий якісний рівень. «Карпати мають стати перспективою і шансом для українців, які тут проживають», — наголосив Андрій Парубій.

За його словами, Карпатські регіони не є першими в економічному розвитку України, і є багато труднощів з побудовою інфраструктури, пов’язаних з віддаленістю міст і сіл. Він зазначив, що  відбувається постійний зв’язок з головами обласних і місцевих рад: «Проговорюємо співпрацю, можливість допомоги від уряду, щоб мали більший розвиток і перспективу (…) Ми повинні зробити усе можливе, аби цей регіон став перспективою, шансом і одним з найбільш розвинених регіонів. І для цього є усі потенціали», — наголосив Голова Парламенту.

Очільник польського парламенту Марек Кухцінський наголосив — Польща сьогодні переконана, що кордони ЄС мають розширюватись на схід Європи. «Глобальна ситуація впливає на ситуацію у центральній і східній Європі. І ми вважаємо, що кордони Євросоюзу мають розширюватись далеко на схід – за місто Луганськ», – зазначив він.

Марек Кухцінський також підкреслив, що Карпатська стратегія – добрий приклад співпраці держав ЄС і поза ЄС. «Все це доводить, що ми повинні працювати спільно задля Карпатської стратегії. І тим самим ангажувати наші країни у єдину спільну сім’ю, яку ми створюємо у цій частині Європи».

Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода зазначив, що  у «Державній стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року» питання розвитку гірських територій є одним із пріоритетних.

Він наголосив, що органи центральної виконавчої влади України підтримують ініціативу польських колег щодо створення нової макрорегіональній стратегії для Карпатського регіону.

«Думаю, вона матиме підтримку і в інших наших партнерів. Переконаний, що сьогоднішній Форум дасть новий поштовх для підтримки та реалізації в майбутньому цієї стратегії, оскільки вона – це запорука успіху», – підкреслив В’ячеслав Негода.

Дізнатися більше про дискусії ІІ Форуму регіонального розвитку можна ТУТ

http://www.minregion.gov.ua/press/news/u-truskavtsi-na-unikalniy-mizhnarodniy-platformi-obgovorili-rozvitok-spromozhnostey-mistsevogo-samovryaduvannya-v-tsentri-uvagi-karpatskiy-region/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *