Косівщина була представлена на ІІ Форумі місцевого розвитку

Протягом 23-25 червня 2017 року у місті Трускавець на Львівщині проходив знаковий для органів місцевого самоврядування захід – ІІ-й Форум місцевого розвитку – дискусійний майданчик про майбутнє Карпат, про спільні дії серед унікального географічного простору Центральної та Східної Європи в умовах децентралізаційних процесів та інших викликів сьогодення.

Близько 400 учасників заходу з України, Польщі, Румунії, Угорщини – представників самоврядних влад, парламентських та урядових інституцій, експертного та громадського середовища, обговорили стан справ і перспективи регіонального розвитку Карпат, процеси реформування місцевого самоврядування та кращі практики і досягнення об’єднаних територіальних громад в Україні, передумови покращення доступності регіону Карпат.

Центральною подією Форуму стала дискусія «Карпатська макрорегіональна стратегія: чи можемо творити нову якість співпраці в центрі Європи», участь в якій взяли голова Верховної ради України Андрій Парубій і Маршалок Сейму Республіки Польща Марек Кухцінський.

Організаторами ІІ Форуму місцевого розвитку виступили Асоціація «Єврорегіон Карпати-Україна», Львівська обласна рада та Асоціація місцевих рад «Ради Львівщини». Робота заходу була побудована через проведення панельних дискусій з найбільш актуальних питань, що стосуються всього Карпатського єврорегіону. А це, на сьогоднішній день, території 19 прикордонних адміністративно-територіальних одиниць 5 держав: України, Польщі, Румунії, Словаччини, Угорщини.

Колеги з України та з-за кордону ділились думками щодо проблем та перспектив розвитку ОТГ, знайомились з кращими практиками підтримки процесів місцевого розвитку; дискутували на тему покращення транспортної інфраструктури в Карпатському регіоні, зокрема, дорожньої, залізничної та авіаційної, що є особливо актуальним у контексті запровадження безвізового режиму з країнами-членами ЄС; ознайомились з досягненнями найбільшої програми Європейського Інструменту Сусідства на сухопутних кордонах ЄС – Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 тощо.

На заході, вперше в Україні, була презентована нова макрорегіональна стратегія розвитку Карпат. В її реалізації, за словами голови правління АОМС «Єврорегіон Карпати-Україна», голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина, сьогодні мають бути зацікавлені всі держави, через територію яких пролягають гори. Важливо, що стратегія вже має підтримку урядів, парламентів Польщі, України, органів місцевого самоврядування. «Є розуміння, що коли разом візьмемося за справу, то зможемо вийти на спільний фінансовий інструмент для вирішення спільних проблем усього Карпатського регіону», – відзначив Олександр Олександрович.

Стратегія налічує чотири блоки – екологічний, історико-культурний, інфраструктурний та інноваційний. У разі схвалення цього документу Євросоюзом, кожен із блоків отримає потужне фінансування.
Загалом учасники дискусії були одностайні у тому, що перше і нагальне питання для вирішення в Карпатах – розвиток інфраструктури.

«Насамперед нас цікавить транспортна інфраструктура та доступність регіонів», – зазначив заступник Міністра розвитку Республіки Польща Єжи Квєцінський.

«Наразі Карпатський регіон України має багато труднощів в інфраструктурі, економіці і під час зустрічей із головами місцевих рад ми шукаємо шляхи вирішення проблем. Утім саме напрацювання макрорегіональної стратегії дозволять Карпатам стати перспективою і шансом для його мешканців. Такі регіональні стратегії були реалізовані в Альпах, у Балтійських країнах тощо. Цей досвід маємо поширити і використати у нашому регіоні», – відзначив під час Форуму Голова Верховної Ради України Андрій Парубій.

Косівщину на ІІ Форумі місцевого розвитку представляв голова районної ради Павло Ванджурак. У рамках проведеного заходу, Павло Іванович взяв участь у роботі трьох панельних дискусій. Разом з головами районних рад Путильського району Миколою Шевчуком та Верховинського району Іваном Шкіндюком провели неформальну робочу зустріч з народним депутатом України Миколою Княжицьким, головою комітету Верховної Ради України з питань культури та духовності, під час якої обговорили питання збереження культурної спадщини, народних промислів, перспектив включення Косівської мальованої кераміки до нематеріальної спадщини ЮНЕСКО та шляхи поглиблення українсько-польської співпраці.

Крім того, голова районної ради Павло Ванджурак мав зустріч з депутатом Національної Асамблеї Угорщини Ярославою Хортяні, яка найближчим часом має намір відвідати з ознайомчим візитом Косівщину з метою подальшого налагодження двосторонньої співпраці.

У рамках заходів ІІ Форуму місцевого розвитку також відбулось засідання правління АОМС «Єврорегіон Карпати-Україна», до складу якого входить голова Косівської районної ради Павло Ванджурак. У засіданні правління взяв участь голова повітової ради повіту Сучава (Румунія) Георге Флутур. На засіданні правління обговорили та прийняли рішення з ряду організаційних питань діяльності Асоціації, а також прийняли Декларацію щодо створення неформальної платформи співпраці самоврядних регіональних органів Карпат, яку підписали голови обласних рад Львівської – Олександр Ганущин, Закарпатської – Михайло Рівіс, Чернівецької – Іван Мунтян та голова повітової ради Сучави – Георге Флутур.

Наприкінці другого дня роботи Форуму голова правління АОМС «Єврорегіон Карпати-Україна» Олександр Ганущин вручив пам’ятні відзнаки «Лідер розвитку Карпат» найактивнішим членам Асоціації. З-поміж 4-х представницьких органів місцевого самоврядування таку відзнаку отримала й Косівська районна рада.

За повідомленням Косівської районної ради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *