До Дня працівників торгівлі

Головне управління статистики в області інформує. Щороку в останню неділю липня в Україні відзначається День працівників торгівлі – галузі, яка є однією із найбільш розвинених форм підприємництва. Внесок торговельних підприємств у створення валової доданої вартості в області складає близько 15%.

Чверть усіх підприємств – суб’єктів господарювання області – здійснювали оптову та роздрібну торгівлю. На цих підприємствах зосереджено майже 15% найманих працівників області. У структурі реалізації продукції (товарів, послуг) області підприємствами оптової та роздрібної торгівлі забезпечено 26,5% обсягів, що у розрахунку на одного працюючого склало 1375 тис.грн (по області – 761,1 тис.грн).

Загалом, на 1 січня 2017р. у підприємств (юридичних осіб), які здійснювали діяльність із роздрібної торгівлі, налічувалось 1079 магазинів та 312 напівстаціонарних об’єктів торгівлі. На даний час в області функціонують 2 гіпермаркети, 51 універсам та супермаркет, діяльність яких значно підвищує якісний рівень торговельного обслуговування населення. Обсяг обороту роздрібної торгівлі у 2016 році склав 37,7 млрд.грн. На одного мешканця області через торгову мережу юридичних та фізичних осіб-підприємців у 2016р. продано товарів на 27,3 тис.грн. За цим показником область посіла десяте місце серед регіонів України.

У 2016 році товарооборот близько 680 підприємств, основним видом діяльності яких є оптова торгівля, становив 11,4 млрд.грн.

Більше чверті обсягів займали продовольчі товари, серед яких понад 90% – продукція вітчизняного виробника.

Упродовж минулого року у сфері внутрішньої торгівлі освоєно більше 230 млн.грн капітальних інвестицій, збудовано та прийнято в експлуатацію 7 нових об’єктів.

Щиро вітаємо працівників сфери торгівлі зі святом! Бажаємо міцного здоров’я, успішної діяльності, приємних покупців та розвитку справи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.