Розпочинаємо збір інформації щодо приміщення колишнього Косівського килимового цеху

Шановні жителі міста Косова та Косівського району, а також гості нашого краю!

Районна рада звертається до усіх, кому близька та небайдужа тема збереження і розвитку автентичної місцевої культури, традицій і ремесел – розпочинаємо збір інформації (фото, вирізки із старих газет, журналів, спогади, різноманітні артефаки) щодо приміщення колишнього килимового цеху, розташованого у місті Косові по вулиці Горбового, 5/2, яке на сьогоднішній день перебуває у комунальній власності територіальних громад району в особі Косівської районної ради.

Усі фото-, друковані та інші матеріали щодо зовнішнього та внутрішнього вигляду будівлі по вулиці Горбового 5/2 , прилеглої території, історії функціонування у певні періоди, просимо приносити у виконавчий апарат Косівської районної ради (при необхідності – ми забезпечимо виготовлення копій та повернемо оригінали). Також інформацію можна надсилати електронною поштою на адресу rada.kosiv@gmail.com з поміткою «Гуцульщина».

Загальний стан відповідного приміщення задовільний та потребує великих капіталовкладень для збереження автентичної будівлі. Разом з тим, даний об’єкт має значну історичну та культурну цінність не лише для Косівського району, але й для всього Прикарпаття та сусідніх областей, що разом становлять українську частину Карпатського Єврорегіону – він просякнутий тисячолітньою історією Косівської солеварні, оздоровчого закладу з чудовим басейном, соляними ваннами та тенісним кортом, діяльністю відомого далеко за межами України виробничо-художнього об’єднання «Гуцульщина».

Для вжиття усіх можливих заходів щодо збереження багатогранної спадщини Карпат, наявних архітектурних об’єктів та з метою пошуку різноманітних джерел фінансових ресурсів, Косівською районною радою у безпосередньому партнерстві та за організаційної підтримки Івано-Франківської обласної ради готуються ряд міжнародних проектів щодо розвитку транскордонного співробітництва в управлінні культурними та історичними ресурсами Карпатського краю.

Реально усвідомлюємо, що конкретні результати може принести лише наша спільна праця у поєднані із сучасними стратегічними підходами. Тому для нас надзвичайно важливим є об’єднання ідей, знань, спогадів, рекомендацій небайдужих жителів територіальних громад нашого краю та тих людей, які цінують самобутню гуцульську культуру, традиції, ремесла, звичаї, музику, архітектуру.

Маємо намір зберегти комунальну будівлю у місті Косові по вулиці Горбового 5/2 шляхом облаштування у ній Карпатського культурного центру як одного з чотирьох об’єднань, що увійдуть до складу польсько-українського центру з промоції та збереження карпатської спадщини.

Голова районної ради Павло Ванджурак

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *