Косівська загальноосвітня школа №1 стала партнером у проекті Міністерства національної освіти Республіки Польща «Відлуння Батьківщини»

Косівською районною радою у безпосередньому партнерстві та за організаційної підтримки відділу з питань міжнародних зв’язків, інвестицій та проектної діяльності Івано-Франківської обласної ради постійно ведеться робота з оформлення різноманітних ініціатив для участі у міжнародних проектах та конкурсах.

Відрадно, що така діяльність дає не лише практичний досвід у підготовці грантових документів, але і перші конкретні результати. Так, 04 вересня 2017 році на базі Косівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 відбулась ознайомча зустріч з навчальним закладом представників польської громадської організації «Покоління», що виграла проект «Відлуння Батьківщини» у рамках програми Міністерства національної освіти Республіки Польща «Полонійна родина.

 

Співпраця шкіл, що функціонують в системах освіти інших держав та громадських організацій закордоном, які навчають польської мови, історії, географії, культури та інших предметів польською мовою, із школами Польщі», де партнерами виступили дві прикарпатські школи – Івано-Франківська ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 та Косівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1. З польської сторони це також дві школи – з Верхомеля та Жегєстува (Малопольське воєводство)

Даний проект полягає у налагодженні співпраці між школами Польщі та України, у яких ведеться навчання польської мови, з метою підвищення рівня викладання польської мови, а також загального покращення ознайомлення з польською історією, культурою та географією. Проект сприятиме також збагаченню навчальної програми партнерських шкіл, ознайомленню учнів та вчителів польської історії із здобутками та доробками мешканці польського походження з Івано-Франківська і Косова, визначних особистостей цих українських територій, підвищенню рівня викладання вчителів залучених шкіл.

Реалізація проекту триватиме до 31 жовтня 2018 року, його територія – Малопольське воєводство та Івано-Франківська область (м.Івано-Франківськ і м.Косів). Проектом передбачено цикл заходів, що полягають у двосторонніх візитах українських та польських педагогів, роботі польських волонтерів на базі шкіл-партнерів з Івано-Франківщини, налагодженні комунікації між учнями партнерських шкіл, підготовці матеріалів про визначних поляків з українських територій, організації конкурсних заходів учнями-старшокласниками тощо.

Координатори проекту «Відлуння Батьківщини» Артур Нємчик та Катажина Коромінас (ГО «Покоління») познайомились з дирекцією, педагогічним колективом та учнями, що вивчають польську мову, Косівської ЗОШ І-ІІІ ст.№1, обговорили подальші кроки у напрямку спільної реалізації зазначеного проекту.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *