Проект рішення про звернення Косівської районної ради щодо необхідності припинення блокування реєстрації податкових накладних (коригувань)

Проект

УКРАЇНА
Косівська районна рада
сьоме скликання
десята сесія

РІШЕННЯ

від 19 вересня 2017 року №____-10/2017
м.Косів

Про звернення Косівської районної ради щодо необхідності припинення блокування реєстрації податкових накладних (коригувань)

 

Розглянувши пропозиції депутатської фракції політичної партії «Воля», керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада
вирішила:
1. Схвалити звернення Косівської районної ради до Кабінету Міністрів України та Міністерства фінансів України щодо необхідності припинення блокування реєстрації податкових накладних (коригувань) (додається).
2. Рішення надіслати Кабінету Міністрів України, Міністерству фінансів України та народним депутатам від області.
3. Звернення опублікувати в газеті «Гуцульський край», розмістити на інтернет-сторінці Косівської районної ради та оприлюднити в інших засобах масової інформації.
4. Контроль за виконання рішення покласти на _______________________.

Голова Косівської районної ради Павло Ванджурак

 

 

 

 

Кабінету Міністрів України

Міністерству фінансів України

ЗВЕРНЕННЯ

Ми, депутати Косівської районної ради, висловлюємо глибоке занепокоєння у зв’язку із зупиненням реєстрації податкових накладних (коригувань) на підставі Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджених наказом Міністерства фінансів України № 567 від 13.06.2017 року.
На наше переконання, прийняття вказаного відомчого нормативного акта створило цілком легальні підстави для фактичної ліквідації малого і середнього бізнесу. Вже сьогодні суб’єкти господарювання несуть чималі фінансові збитки та трудові втрати.

Наказ № 567 містить у собі чимало ризиків корупційних зловживань. Особливо гостро це проявляється у застосуванні елементу ручного управління реєстрацією податкових накладних (коригувань). Завдяки цьому система блокування податкових накладних (коригувань) позбавлена повної неупередженості з боку контролюючих органів.

Більшість підприємств опинилася під серйозною загрозою втрати конфіденційної інформації щодо власної господарської діяльності та втрати позитивної ділової репутації і партнерських стосунків. Над ними навис тягар завищеного податкового зобов’язання перед бюджетом і спостерігається вимивання обігових коштів.

За своїм змістом наказ № 567 не узгоджується з вимогами чинного податкового законодавства, оскільки ним порушуються права господарюючих суб’єктів як платників податків. На підставі цього зростає недовіра учасників бізнесу до інститутів влади. Бізнес є незахищеним від свавілля або бездіяльності представників влади.

Водночас від такої ситуації потерпають і працівники фінансових відділів суб’єктів господарювання. Вони змушені витрачати додатковий час на обслуговування процесу електронного адміністрування ПДВ. Як наслідок, порушуються трудові права працівників, зокрема на нормований робочий час та час на відпочинок.

У цілому механізм зупинення податкових накладних та розрахунків коригувань до них не виправдовує поставлену перед ним мету – уникнення махінацій з незаконним відшкодуванням ПДВ. При цьому через існуючі принципи оцінки ступеня ризиків під блокування податкових накладних (коригувань) потрапили добросовісні платники податків, що є неприпустимим.

Враховуючи вищевикладене, з метою прозорого та справедливого впровадження системи електронного адміністрування, захисту прав і законних інтересів суб’єктів господарювання – платників податків та забезпечення розвитку малого і середнього бізнесу в Україні, просимо Вас:

1. Невідкладно вжити заходів щодо скасування наказу Міністерства фінансів України № 567 від 13.06.2017 року.
2. Відновити систему реєстрації всіх зупинених податкових накладних (коригувань) без застосування штрафних санкцій.
3. Забезпечити удосконалення автоматичного обліку ПДВ для оперативного контролю за фіктивним формуванням податкового зобов’язання і кредиту.

Прийнято на Х сесії
районної ради
19 вересня 2017 року

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *