Зовнішня торгівля області товарами у січні–липні 2017 року

Головне управління статистики інформує. Обсяги експорту товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності області у січні–липні 2017р. становили 304,7 млн.дол. США, імпорту – 298,9 млн.дол. США. Проти січня–липня 2016р. обсяги експорту збільшилися на 7,3%, імпорту – на 33,2%. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами склало 5,8 млн.дол. США, коефіцієнт покриття експортом імпорту – 1,02.

Cеред регіонів України за обсягами експорту товарів область посіла 17 місце, імпорту – 13 місце.

Партнерами області у зовнішній торгівлі товарами були нерезиденти з 97 країн світу.

Найбільші експортні поставки здійснювалися до Румунії, Польщі, Чехії, Нідерландів, Туреччини, Іспанії, Італії, Німеччини, Російської Федерації, Білорусії.

Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу становив 206,9 млн.дол. США або 67,9% від загальнообласного обсягу та збільшився у порівнянні до січня–липня 2016р. на 11,8%.

У товарній структурі експорту області провідну позицію займали механічні та електричні машини, продукти рослинного походження, деревина та вироби з деревини.

В обсягах імпорту вагомими були надходження з Німеччини, Російської Федерації, Польщі, Румунії, Італії, Китаю, Чехії, Угорщини.

Імпорт товарів з країн ЄС становив 211,5 млн.дол. США або 70,7% від загальнообласного обсягу імпорту, що на чверть більше, ніж за січень–липень 2016р.

Серед імпортних надходжень найбільшу питому вагу займали обсяги механічних та електричних машин, полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них, продукції хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості. Значними були і обсяги імпорту маси з деревини або інших волокнистих целюлозних матеріалів, текстильних матеріалів та текстильних виробів, засобів наземного транспорту, крім залізничного, недорогоцінних металів та виробів з них.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.