Інформація щодо роботи з учасниками АТО в Косівському районі в 2017 році

Станом на 10.09. 2017р виділені кошти з районного бюджету для потреб учасників АТО:

1. ГО “Спілка учасників АТО” – 100.00 тис. грн.
2. Багатопрофільна стаціонарна медична допомога населенню для учасників АТО – 30 тис. грн.
3. ГO “Спілка учасників АТО” – 25 тис.грн (на придбання апарату) .

Кошти виділені на “Районну комплексну програму підтримки сімей загиблих (постраждалих) під час масових акцій громадського протесту в період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року, військовослужбовців і працівників правоохоронних органів та членів добровольчих загонів, які брали участь в Антитерористичній операції в східних областях України – мешканців
Косівського району” в тому числі:

1. Надання одноразової матеріальної допомоги учасникам АТО, сім’ям загиблих та поранених учасників АТО – 22 тис. грн.
2. Надання додаткових виплат одному з батьків на неповнолітніх дітей до досягнення ними 18-річного віку , непрацездатним батькам загиблих під час проведення АТО , інвалідам I групи, інвалідність яких пов’язана з участю в АТО – 8 тис. грн.
3. Надання пільг на ЖКГ для учасників АТО – 87.9 тис.грн.

Всього виділено коштів з районного бюджету станом на 10.09.2017 р:  295.4 тис.грн.

Також виділялись кошти з фонду голови районної ради.

Фахівцями із соціальної роботи Косівський РЦСССДМ та Косівським районним центром допомоги учасникам АТО проведено ряд заходів з сім’ями учасників АТО.

В січні місяці 2017 року організовано та проведено благодійні заходи напередодні Різдва Христового під загальною назвою «Потребуючій сім’ї-увага та підтримка», які проходили в м. Косів, смт. Кути, с. Рожнів, с. Баня-Березів та с.Стопчатів. Гуманітарну допомогу на дані заходи надала благодійна організація «Фонд «Щастя-дітям». На захід було запрошено сім’ї учасників АТО. Дітям були вручені подарунки із необхідними для них речами першої необхідності та солодощі, а дорослі отримали гуманітарну допомогу .

21 лютого 2017 року в приміщенні Центральної бібліотеки для дітей проведено захід «Герої Небесної сотні-Герої нашого часу» спільно з фахівцем із соціальної роботи.В рамках інформаційно-виховного та профілактичного тижневика «Я і ТИ» в лютому місяці спеціалістами та фахівцями із соціальної роботи Косівського РЦСССДМ , Косівський районним центром допомоги учасникам АТО було проведено тренінги по школах району. В даному заході взяли участь діти учасників АТО. Захід проводився напередодні Дня Св. Валентина та Дня спонтанного прояву доброти, метою даного заходу було розширення знання дітей про звичаї, традиції народів світу, формування ціннісного ставлення до себе та близьких, профілактика негативних явищ у дитячому середовищі.

14 березня 2017 року у приміщенні Яблунівської бібліотеки спеціалістами Косівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді , Косівський районним центром допомоги учасникам АТО було організовано навчання у «Школі волонтерів» та проведено інформаційно-навчальний тренінг «Що таке волонтерська діяльність?». У заході взяли участь учні Яблунівської, Стопчатівської та Середньоберезівської ЗОШ та члени громадського об’єднання «Еко-Прес». Діти намалювали листівки для учасників антитерористичної операції. На жовтому тлі синіми кольорами вони залишили свої побажання і підписи. Активісти ГО «Еко-Прес» погодилися передати малюнки в зону проведення АТО нашим воїнам.

21 березня 2017 року в районному будинку культури проведено районний конкурс-фестиваль «Таланти Твої, Україно». Конкурс проводився разом з дітьми учасників АТО. Переможців, призерів та кожного учасника районного конкурсу-фестивалю «Таланти Твої, Україно» було нагороджено грамотами, цінними та солодкими подарунками.

24 березня 2017 року на базі Косівського музею народного мистецтва та побуту Гуцульщини відбувся майстер-клас по написанню великодньої писанки. Захід проводився серед дітей із сімей учасників АТО. Кожен учасник по завершенню майстер-класу отримав солодощі.

Напередодні Великодніх свят фахівцями із соціальної роботи Косівського РЦСССДМ та Центром допомоги учасникам АТО організовано та проведено заходи:

• 12 квітня 2017 року для дітей учасників АТО організували краєзнавчу пізнавальну екскурсію до Музею Писанкового Розпису у м. Коломиї. Екскурсія проводилась у рамках заходу «Великодня писанка».
• у Кобаківській ЗОШ I-III ст. з дітьми учасників АТО розмальовували великодню писанку та ознайомлювали з традиціями святкування Великодня.
• 26 квітня 2017 року в будинках культури м. Косів та смт. Кути за сприяння німецької благодійної місії «FriedensBote», благодійної організації «Український благодійний фонд «Наші діти», громадської організації «Ліга соціальних працівників» та Косівського районного центру соціальних служб для сім’ї , дітей та молоді відбувся захід «Потребуючій сім’ї- увагу та підтримку» на який було запрошено сім’ї учасників АТО. Для дітей були вручені подарунки, а для дорослих надана гуманітарна допомога.

21 червня 2017 року з нагоди відзначення Міжнародного Дня батька на базі Косівського музею народного мистецтва та побуту Гуцульщини відбувся майстер-клас для дітей, батьки яких є учасниками АТО. Проведено майстер-клас, протягом якого діти вчились малювати на склі. Діти малювали козака Мамая який є своєрідним духовним символом в Україні. Учасники заходу переглянули коротенький відеоролик на цю тематику, та здійснили екскурсію музеєм.

6 липня 2017 року Косівським РЦСССДМ, Косівським районним центром допомоги учасникам АТО спільно з Косівською центральною бібліотекою проведено захід до Дня родини. На свято були запрошені воїни АТО з дружинами. У святковій програмі взяли участь: співочий колектив з села Яворів, працівники бібліотеки, якими було організовано книжкову виставку, надано інформацію про пільги учасникам АТО. Учасники АТО розповіли про свої подвиги та мужність під час бойових дій після чого фахівцями соціальної роботи було вручено солодощі та символічні подарунки.

З 19.07 по 21.07.2017 року сім’ї учасників бойових дій (в кількості 10 осіб) направлено на 3-ох денний сімейний відпочинок в готельно-відпочинковий комплекс «Синьогора» с.Гута, Богородчанський район.

Набір та відправку сімей організував Косівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді , Косівський районний центр допомоги учасникам АТО за сприянням Косівської районної ради, Косівської райдержадміністрації та Косівської районної спілки учасників АТО.

19 липня 2017 року для дітей із сімей учасників АТО організовано екскурсію у Криївку-музей УПА і туристично-мистецький комплекс «Маєток Святого Миколая».

З 4 серпня по 6 серпня 2017 року направлено на другий заїзд сім сімей учасників бойових дій (20 осіб) на сімейний відпочинок до готельно-відпочинкового комплексу «Синьогора» с. Гута, Богородчанський район.

Програмою даного заходу є сімейний відпочинок для воїнів, які захищали територіальну цілісність нашої держави та їх сімей, екскурсія в Президентську резиденцію, а також активний відпочинок. Іловайськом у м. Івано-Франківськ 27 серпня 2017 року відбулася хода вшанування пам’яті людей, з нагоди відзначення третьої річниці трагедії під які загинули в «Іловайському котлі».

Участь у цьому заході взяли і учасники АТО з Косівщини, за ініціативи Косівської районної спілки учасників АТО за сприяння Косівської РДА, Косівської районної ради, Косівським районним центром допомоги учасникам АТО та Косівським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді організовано поїздку до м. Івано-Франківськ.

У Кафедральному соборі Святого Воскресіння відбулася божественна літургія за загиблими в Іловайському котлі. Після літургії учасники АТО взяли участь у ході пам’яті до Меморіального скверу, де запалили свічки та вшанували загиблих хвилиною мовчання.

В день пам’яті загиблих учасників АТО 29 серпня 2017 року Косівським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Косівським районним центром допомоги учасникам АТО відбулося покладання квітів до меморіальних дошок учасникам, які загинули під час проведення в антитерористичній операції, а саме: в Косівській ЗОШ I-III ст. №2 Андріюку Василю Васильовичу та в Старокосівській ЗОШ I-III ст. Лепкалюку Олексію Васильовичу за участю представників шкіл.

15 вересня 2017 за ініціативи Косівської районної бібліотеки для дітей та за сприяння Косівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді організовано поїздку в Погінський монастир для дітей із сімей учасників АТО, дітей із сімей вимушених переселенців та дітей із “Школи шляхетних українців”.

18 вересня 2017 року на базі Косівського музею народного мистецтва та побуту Гуцульщини проведено черговий захід «Бабусина скриня» за участі дітей із сімей учасників АТО.

Протягом майстер-класу учні дізналися про традиції та звичаї на Гуцульщині, значення вишиванок, орнаментів та кольорів, які використовуються у вишивках, та багато іншого цікавого та пізнавального.

Наприкінці заходу кожен учасник отримав в подарунок солодощі. Протягом літніх канікул 30 дітей із сімей учасників бойових дій залучено до оздоровлення.

В рамках здійснення соціальної роботи щодо охоплення всіма необхідними послугами учасників АТО і членів їх сімей фахівцями із соціальної роботи та працівниками Косівського РЦСССДМ, Косівського районного центру допомоги учасникам АТО відвідуються сім’ї військовослужбовців, добровольців, мобілізованих.

Вивчаються оцінки потреб зокрема покращення житлово-побутових умов проживання, та про взяття (у разі потреби) сімей загиблих в АТО військовослужбовців на квартирний облік у місцевих органах влади з метою забезпечення їх житлом по місцю проживання.

В ході роботи виявлено сім’ї військовослужбовців, які потребують покращення житлово-побутових умов проживання, одноразової грошової допомоги на лікування, та грошової допомоги у зв’язку з отриманням поранення. Косівською районною радою, Косівським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з Косівським районним центром допомоги учасникам АТО підготовлено 42 пакети документів військовослужбовців району, які брали участь в антитерористичній операції, для отримання одноразової допомоги з обласного бюджету, та надіслано в департамент соціальної політики Івано-Франківської ОДА. Складом робочої групи здійснюється відвідування даних сімей, надання якісної та вчасної соціальної допомоги даним сім’ям.

В результаті відвідування виявлено наступні потреби:

1. -потреба в лікуванні;
2. – покращення житлово-побутових умов проживання;
3. – надання будівельних матеріалів, коштів;
4. – потреба в наданні житла;
5. – потреба в тривалій реабілітації;
6. – потреба у виділенні земельної ділянки;
7. – потреба в матеріальній допомозі;
8. – направлення дітей батьки яких є учасниками АТО на організований відпочинок та оздоровлення.

За результатами проведеної роботи надано:

1 – психологічну підтримку;
2 – сприяння у забезпеченні необхідними речами (надано гуманітарну допомогу);
3 – оформлено, відновлено документи для отримання допомог, пільг, субсидій;
4 – сприяння в оформленні документів для отримання соціальних виплат при народженні дитини;
5 – сприяння в оформленні документів на отримання малозабезпеченості;
6 – сприяння в зборі та оформленні документів на виділення земельної ділянки;
7 – поінформовано учасників АТО про перелік реабілітаційних установ з метою отримання послуг з психологічної реабілітації; 8- залучено до культорологічних заходів;
9 – сприяння в постановці на облік в ЦЗ;
10 – сприяння в працевлаштуванні;
11 – здійснено оцінки потреб;
12 – складено соціальні паспорти;
13 – здійснено анкетування учасників бойових дій.

Робота щодо вирішення проблем учасників АТО в Косівському районі продовжується.

радник-консультант
голови районної ради
Дмитро Колотило

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *