Косівський район отримав шанс долучитися до транскордонного співробітництва у рамках реалізації проекту Програми ТКС «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020»

17 жовтня 217 року на засіданні у  Мінську (Білорусь) Спільний Моніторинговий Комітет (СМК) Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020, що фінансується Європейським Союзом у рамках Європейського інструменту сусідства,   затвердив результати першого конкурсу проектів Програми, поданих в рамках тематичної цілі «Спадщина» (промоція та збереження місцевої культурної, історичної та природної спадщини).

СМК прийняв рішення про надання грантів 17-и проектам, відібраним з 146-и повних заявок, отриманих на другому етапі конкурсу (*на першому відбірковому етапі було подано 352 проектні ідеї).

Серед проектів-переможців у першому Конкурсі Програми – проект «Світ карпатських розет – заходи із збереження унікальності культури Карпат», який реалізовуватиметься впродовж 2018-2020 років на території трьох українських областей Карпатського єврорегіону та на території Підкарпатського воєводства (Республіка Польща) за участі 11 партнерів з України та Польщі. Одним з партнерів проекту виступає Косівська районна рада за активної підтримки Івано-Франківської обласної ради.

Перемога зазначеного проекту стала можливою завдяки спільній злагодженій роботі на усіх рівнях відповідальності з моменту підготовки проектної заявки: відділу міжнародних зв’язків, інвестицій та проектної діяльності Івано-Франківської обласної ради, Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна», виконавчого апарату Косівської районної ради.

За словами голови Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна», голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина, проект «Світ карпатських розет – заходи із збереження унікальності культури Карпат» – єдиний, що на українському боці реалізовуватиметься в межах всіх карпатських областей, і має амбітну мету – створення передумов для збереження автентики Карпат (традицій, ремесел, звичаїв, музики, кулінарії та архітектури) шляхом створення мережі співпраці. У рамках проекту буде збудовано Карпатські центри культури в Уричі (Львівська область), Косові (Івано-Франківська область), Колочаві (Закарпатська область) та Бистрому (Підкарпатське воєводство). Крім того, проектом передбачено комплекс заходів навчального, ознайомчо-пізнавального та промоційного характеру  з метою збереження і розвитку автентичної історико-культурної спадщини, створення ефективних моделей залучення жителів місцевих громад до управління культурними та історичними активами.

Першочергові завдання щодо підготовки до підписання грантової угоди та основні питання, пов’язані з успішним початком реалізації проекту, були обговорені під час робочої зустрічі голови районної ради Павла Ванджурака з керівництвом Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна» Олександром Ганущиним, Галиною Литвин та деякими партнерами проекту, що відбулась у Львові 19 жовтня 2017 року.

У ході окреслення «дорожньої карти» реалізації спільного проекту акцентовано увагу на тому, що попереду кожного чекає складна і кропітка праця, яка покаже наскільки партнери готові до роботи з європейськими інструментами. Разом  тим, участь у транскордонному співробітництві відкриває нові можливості для розвитку.

В цілому зазначена Програма транскордонного співробітництва діє у рамках Європейського інструменту сусідства та має на меті підтримку транскордонних процесів розвитку у 16 прикордонних регіонах Польщі, Білорусі та України (території Рівненської, Волинської, Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської та Тернопільської областей). Стратегія Програми відповідає національним і регіональним стратегіям соціально-економічного розвитку.

Загальний бюджет Програми становить понад 180 мільйонів євро; на реалізацію проектів у тематичній цілі «Спадщина» передбачено 33,25 млн.євро; фінансування з Європейського Союзу для проекту «Світ карпатських розет – заходи із збереження унікальності культтутури Карпат» у межах Івано-Франківської області становить близько 300 тис.євро.

З повним переліком проектів-переможців першого конкурсу проектів Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 у тематичній цілі «Спадщина» можна ознайомитись тут.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *