Інформація про реалізацію на території Косівщини польсько-українського проекту «Відлуння Вітчизни»

На початку навчального 2017-2018 року вихованці Косівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 з класами поглибленого вивчення англійської мови стали учасниками міжнародного польсько-українського освітньо-пізнавального проекту «Відлуння Вітчизни». Його суть полягає у налагодженні співпраці між школами Польщі та України, в яких навчають польської мови, з метою підвищення рівня її викладання, а також для загального покращення ознайомлення із польською історією, культурою та географією. Проект також сприяє збагаченню навчальної програми партнерських шкіл, ознайомленню учнів та вчителів польської історії із здобутками та доробками мешканців польського походження з Косова та Івано-Франківська, визначних особистостей цих українських територій, підвищенню рівня викладання вчителів залучених шкіл.

Участь та перемога у зазначеному проекті, який фінансується Міністерством національної освіти Республіки Польща, є одним з результатів активної співпраці Косівської районної ради та відділу з питань міжнародних зв’язків, інвестицій та проектної діяльності Івано-Франківської обласної ради.

Учасники проекту підписали на початку вересня цього року партнерські угоди про участь у проекті та активно приступи до реалізації окреслених завдань.

Так, уже протягом 10-11 жовтня 2017 року трьома волонтерами польської ГО «Покоління» на базі Косівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 було проведено 10 навчальних занять із граматики польської мови за допомогою мовної гри «SCRABBLE» і реалізовано основне завдання проекту – удосконалення граматичних і мовних навичок серед вихованців загальноосвітнього навчального закладу:

Наступним етапом реалізації проекту став навчальний візит учителів Косівської школи №1 до Жегєстова та Верхомлі (Малопольське воєводство) спільно з учителями школи №3 м. Івано-Франківська, який відбувся 22-29 жовтня 2017 р. Мета візиту – обмін досвідом, налагодження співпраці, а також розширення знань та умінь у методиці вивчення польської мови.

Протягом 22-27 жовтня 2017 р. відбувся обмін досвідом у рамках проекту зазначеного проекту. Косівські педагоги відвідали ряд навчальних занять та заходів у кількох школах Польщі, зокрема у Верхомлі та Жегєстові, а також побували в кількох інших школах району (м.Мушина та м. Північна Здруй).

Крім того, українська делегація зустрілася із представниками органів місцевого самоврядування згаданих польських місцевостей:

У листопаді до Косівської ЗОШ І-ІІІ ст.№1 вдруге у рамках проекту приїхали польські колеги та волонтери. Так, протягом 8-9 листопада 2017 року учасниками проекту з польської сторони було проведено заняття для учнів школи на тему «Робота гірських рятівників-добровольців Польщі». Дітям було продемонстровано декілька фільмів та проведено практичні заняття з надання першої допомоги у різних життєвих ситуаціях.

9 листопада 2017 року польський волонтер Кшиштоф Пьотровський провів для 2 груп учителів Косівської ЗОШ І-ІІІ ст..№1 цікаві пізнавально-творчі тренінги на тему «Як відкривати і розвивати природні навички та уміння учнів у початковій, середній та старшій школі».

Варто зазначити, що такі спільні польсько-українські зустрічі та заняття є дуже важливим етапом у вивченні польської мови та культури сусідньої Польщі. Вони допомагають краще пізнати методику вивчення польської мови як іноземної, спонукають до подальшої співпраці та налагодження тісних взаємозв’язків між школами нашої області та школами Малопольського воєводства. У це – платформа для нових ідей, проектів і розвитку.

За інформацією Косівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.