День пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій

У четверту суботу листопада в Україні щорічно відзначається скорботна пам’ятна дата — День пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій. Ця дата присвячена подіям 1932-1933 років, коли в результаті радянської політики хлібозаготівель і колективізації від голоду в Україні померли мільйони жителів.

Це одна з найтрагічніших сторінок української історії, яка поглинула мільйони безневинних, – не підлягає забуттю…. Геноцид тридцятих років – прямий наслідок втрати державності в двадцятих роках. Тоді голодною смертю померли, за різними оцінками, від 9 до 13 мільйонів чоловік. . Мільйони українців були цілеспрямовано принесені в жертву молоху голодної смерті. На найродючішій у світі землі люди згасали від голоду, мучилися, дичавіли.

У 2006 році українська влада визнали події Голодомору геноцидом українського народу.

Голодне лихоліття 33-го – не просто історична минувшина, а незагойна фізична і духовна рана українського народу, яка пекучим болем пронизує пам’ять багатьох поколінь. Сьогодні треба говорити про минуле задля майбутнього, адже безпам’ятність породжує бездуховність, котра, наче ракова пухлина, роз’їдає тіло й душу нації – перекреслює її історію, паплюжить традиції й руйнує соціокультурну самобутність народу.

Схилімо голови в глибокій жалобі в пам’ять за тими земляками, які загинули голодною смертю, стали жертвами репресій тоталітарного режиму.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.