Рішення про звернення районної ради з приводу дозволу на перерозподіл освітньої субвенції

УКРАЇНА
Косівська районна рада
сьоме скликання
одинадцята сесія

РІШЕННЯ

від 30 листопада 2017 року № 370 – 11/2017
м.Косів

Про звернення районної ради з приводу дозволу на перерозподіл освітньої субвенції

Розглянувши та обговоривши пропозиції голови депутатської фракції політичної партії «Свобода» Р.Матейчука, керуючись статтею 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, районна рада

вирішила:

1. Схвалити звернення районної ради до Кабінету Міністрів України (додається).
2. Рішення районної ради надіслати Прем’єр – міністру України Гройсману В.Б.
3. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника голови районної ради Володимира Петричука та депутатську фракцію політичної партії «ВО «Свобода».

Голова районної ради Павло Ванджурак

 

Прем’єр-міністру України
Гройсману В.Б.

Звернення
щодо внесення змін до Порядку та умов надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам

Ми, депутати Косівської районної ради, доводимо до Вашого відома, що в районі склалась катастрофічна ситуація з виплатою заробітної плати працівникам закладів освіти (крім педагогічних працівників), які фінансуються за кошти місцевих бюджетів.
З невідомих нам причин, з початку 2017 року заробітну плату вчителям оплачують за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету, а всім іншим працівникам закладів освіти за рахунок коштів місцевих бюджетів. В результаті, склалась така ситуація, що педагогічні працівники забезпечені коштами і вчасно отримують заробітну плату протягом року, а непедагогічні працівники та технічний персонал ще за жовтень 2017 року не отримали заробітну плату і до кінця року немає призначень на ці видатки. Зі слів працівників шкіл, людей поділили на «білих» і «чорних», що породжує нездорову атмосферу та соціальну напругу в колективах.
Районною радою протягом 2017 року приймались усі можливі заходи, які дозволили хоча б частково зменшити дефіцит коштів на заробітну плату. Станом на кінець листопада нестача коштів на заробітну плату в закладах освіти, які фінансуються за кошти місцевих бюджетів, сягає 12,232 мільйонів гривень.
З метою забезпечення належного функціонування закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої освіти, недопущення заборгованості з виплати заробітної плати педагогічним і непедагогічним працівникам та технічному персоналу, зняття соціальної напруги в колективах навчальних закладів через неоднаковий стан виплати заробітної плати з місцевих та державного бюджетів, просимо внести зміни до Порядку та умов надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 січня 2015 року №6, дозволивши відповідним місцевим радам приймати рішення про перерозподіл коштів субвенції для забезпечення у повному обсязі обов’язкових виплат на оплату праці з нарахуваннями вищевказаним працівникам освіти.
Сподіваємось на Ваше розуміння та підтримку, адже внесення змін до постанови не потребує виділення додаткових коштів.

Схвалено на ХІ сесії районної ради
сьомого скликання 30.11.2017

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *