Рішення про звернення районної ради щодо заборони діяльності УПЦ МП в Україні

УКРАЇНА
Косівська районна рада
сьоме скликання
одинадцята сесія

РІШЕННЯ

від 30 листопада 2017 року № 371-11/2017
м.Косів

Про звернення районної ради щодо заборони діяльності УПЦ МП в Україні

Розглянувши пропозиції депутатів Косівської районної ради від депутатської фракції політичної партії Конгес Український націоналістів, відповідно до частини 2 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

вирішила:

1. Схвалити звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України та Голови Служби Безпеки України (звернення додається).
2. Рішення районної ради надіслати Президенту України П. Порошенку, Голові Верховної Ради України А.Парубію, Голові Служби Безпеки України В.Грицаку.
3. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника голови районної ради В.Петричука та депутатську фракцію політичної партії Конгрес Українських Націоналістів.

Голова районної ради Павло Ванджурак

 

Президенту України
Порошенку П.О.

Голові Верховної Ради України
Парубію А.В.

Голові Служби Безпеки України
Грицаку В.С.

Звернення
щодо заборони діяльності Української Православної Церкви Московського Патріархату

Під час російсько-української війни, яка четвертий рік забирає життя українців, спостерігаємо свідому та відкриту спекуляцію на релігійних віруваннях наших громадян з боку російського окупанта. Насамперед, це стосується діяльності на території України Української Православної Церкви, яка підпорядкована Московському патріарху Кирилу. Для прикриття своєї антидержавної діяльності структури Російської православної церкви в Україні прибрали собі назву “Українська православна церква” без вказівки на підпорядкування Московському патріархату. Проте ця назва не відповідає її антиукраїнському змісту і є незаконно запозичена в дійсно українських церков. Внаслідок цього “запозичення”, яке є свідомою диверсією, мільйони українських громадян зазнають великого ошуканства, оскільки переконані, що ходять до української Церкви. Іншим наслідком “запозичення” є штучно створене протистояння окремих груп українського народу, розкол українського суспільства на релігійній основі та неможливість створення в Україні Єдиної Помісної Церкви.

Діяльність вказаної організації носить відвертий антидержавницький та антиукраїнський характер. Якщо пригадати весну 2014 року, то саме тоді храми, церкви та монастирі УПЦ стали на Донбасі перевалочними базами для сепаратистів. Крім того, є вже навіть доведені СБУ факти, що священнослужителі Московського патріархату очолювали бандформування так званих ДНР та ЛНР. Не виключено, що священики та вірні УПЦ можуть співпрацювати з спецслужбами Російської Федерації. Називаймо речі своїми іменами: у нас немає Української Православної Церкви, а давно вже діє Російська православна Церква в Україні. Саме ця назва відповідає змісту діяльності вказаної організації.

У зв’язку з вищевикладеним, зважаючи на антиукраїнську діяльність та підлеглість Української Православної Церкви в канонічних та організаційних питаннях безпосередньо Російській православній церкві, з метою консолідації українського народу, вимагаємо заборонити діяльність Української Православної Церкви Московського Патріархату, як такої, що несе загрозу національній безпеці України.

Схвалено на ХІ сесії районної ради
сьомого скликання 30.11.2017

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *