Рішення про звернення районної ради щодо виборчого кодексу України

УКРАЇНА
Косівська районна рада
сьоме скликання
одинадцята сесія

РІШЕННЯ

від 30 листопада 2017 року № 367-11/2017
м.Косів

Про звернення районної ради щодо виборчого кодексу України

Розглянувши та обговоривши звернення депутата районної ради Юрія Фальбійчука, керуючись статтею 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, районна рада
вирішила:

1. Схвалити звернення районної ради до Президента України, Верховної Ради України, (додається).
2. Рішення районної ради надіслати Президенту України Петру Порошенку, Голові Верховної Ради України А.Парубію.
3. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника голови районної ради Володимира Петричука та депутатську фракцію політичної партії «Українське Об’єднання Патріотів «Укроп».

Голова районної ради Павло Ванджурак

 

Президенту України
П.Порошенку

Голові Верховної Ради України
А. Парубію

Звернення

7 листопада Верховна Рада України 226 голосами ухвалила в першому читанні проект нового Виборчого кодексу України. Він покладе початок оновленню всієї системи влади в Україні, припинивши купівлю місць у парламенті.

Головна новація документа – регіональні відкриті виборчі списки відповідає вимогам виборців та демократичним міжнародним практикам. Така система дасть людям змогу самостійно визначати, хто представлятиме їхні інтереси у законодавчому органі, та підвищить відповідальність депутатів перед виборцями.

Крім того, у Виборчому кодексі України передбачено, що висувати кандидатів на загальнонаціональних виборах можуть лише політичні сили, які мають регіональні організації не менш як у 14 адміністративно-територіальних одиницях. Разом із 4-відсотковим прохідним бар’єром дана норма допоможе очистити політичне поле України від партій-одноденок та піар-проектів. Такий підхід сприятиме розбудові справжніх потужних політсил і відкриє шлях до зміни всієї корупційної системи влади в Україні, яку до кінця не зміг зламати жоден Майдан.

Тому ми, депутати районної ради, висловлюємо свою підтримку змінам у виборчому законодавстві та закликаємо парламент проголосувати за Виборчий кодекс України у другому читанні та в цілому.

Також закликаємо Президента України Петра Порошенка якнайшвидше підписати його та ввести у дію.

Прийнято на ХІ черговій сесії
районної ради 30.11.2017 року

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *