Голова районної ради взяв участь у заходах з нагоди відзначення 10-ліття Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна»

Протягом 8 – 9 грудня 2017 року голова районної ради Павло Ванджурак представляв Косівську районну раду на офіційних заходах, що відбувались у с. Плав’я Сколівського району Львівської області з нагоди Дня місцевого самоврядування та 10-ї річниці Асоціації “Єврорегіон Карпати – Україна”, членом якої є Косівська районна рада впродовж останніх 2 років.

У перший день відбулася конференція «КАРПАТИ: Фінансові інструменти підтримки місцевого розвитку та територіального співробітництва». В її роботі, у панельних дискусіях, круглих столах та урочистостях прийняли участь Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, народні депутати України Микола Княжицький, Оксана Юринець, Микола Величкович, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайло Тітарчук, голова Львівської обласної ради, голова Правління Асоціації “Єврорегіон Карпати – Україна” Олександр Ганущин, голови Закарпатської, Івано-Франківської, Чернівецької обласних рад Михайло Рівіс, Олександр Сич, Іван Мунтян, голова Львівської ОДА Олег Синютка, голова Луганської ОДА – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз, голова Сучавської повітової ради Румунії Георге Флутур, заступник Директора Представництва ПРООН в Україні Ван Нгуєн, представники Асоціації агенцій місцевої демократії в Республіці Польща, депутати обласних рад, члени Асоціації “Єврорегіон Карпати – Україна”, Асоціації місцевих рад ”Ради Львівщини”, партнери асоціацій, представники виконавчої влади та громадськості.

Під час конференції виконавчий директор Асоціації “Єврорегіон Карпати – Україна” Галина Литвин презентувала проекти транскордонного співробітництва, реалізація яких розпочнеться у 2018 році. Далі відбулись панельні дискусії за участі високоповажних спікерів з України, Польщі та Румунії: ”Інструменти фінансування транскордонної і міжрегіональної співпраці на службі у громад”, ”Обласні та державні програми: ефективність та нові підходи до фінансування ініціатив місцевих громад” та круглий стіл на тему «Сталий розвиток Карпат: співпраця задля поступу», в ході якого Павло Ванджурак мав доповідь про досвід та успіхи Косівської районної ради у налагодженні транскордонного співпробітництва.

Другий день урочистих заходів розпочався із засідання Правління Асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна», до складу якого входить і голова Косівської районної ради Павло Ванджурак. Під час засідання члени правління розглянули організаційні питання, напрямки діяльності та план заходів Асоціації на 2018 рік. По завершенню засідання відбулись Урочисті Загальні Збори Асоціації, в ході яких пройшла церемонія вручення нагород та відзнак з нагоди Дня місцевого самоврядування від Голови Верховної Ради України Андрія Парубія. Після вищезазначених урочистостей відбулась презентація проекту «Світ Карпатських Розет – заходи із збереження унікальності культури Карпат”, пленарна дискусія “Інструменти фінансування регіонального розвитку в Карпатах”. На засіданні було обговорено перспективи розвитку гірських районів та важливі питання щодо фінансування заходів з підвищення енергоефективності об’єктів бюджетної сфери, впровадження енергоефективних технологій в Карпатському регіоні. Також відбулась зустріч Голови Верховної Ради України Андрія Парубія з головами районних рад гірських районів, в ході якої обговорено проблемні питання життєдіяльності гірських населених пунктів.

За словами голови районної ради Павла Ванджурака, участь в заходах, що проводяться Асоціацією «Єврорегіон Карпати – Україна» відкривають перед органами місцевого самоврядування нові можливості для спілкування, налагодження контактів з колегами, пошуку партнерів за кордоном, розвитку територій, залучення інвестицій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.