Звіт голови Косівської районної ради Ванджурака Павла Івановича за 2017 рік

Відповідно до законів України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про статус депутатів місцевих рад», дотримуючись принципів відкритості та прозорості у роботі Косівської районної ради, хочу підвести підсумки роботи очолюваного мною органу місцевого самоврядування протягом 2017 року.

Вважаю, що основним досягненням цього року є конструктивна робота всього депутатського корпусу районної ради. Це дуже важливо, бо районна рада є політично різноплановою: маємо 8 фракцій політичних партій, а це найбільша кількість з-поміж районних рад нашої області.

З приємністю хочеться відзначити, що за оцінками незалежних експертів офіційний сайт Косівської районної ради входить до трійки найкращих сайтів районних рад Івано-Франківської області.

За звітний період було організовано та проведено 5 сесій районної ради, 1 з яких – позачергова, відбулось 7 пленарних засідань, у 2017 році було прийнято 139 рішень. Також відбулось 7 засідань президії районної ради. Усі питання готувались профільними депутатськими комісіями та структурними підрозділами районної державної адміністрації у відповідності до визначеного радою плану роботи на поточний рік. Протягом 2017 року під час пленарних засідань прозвітували усі депутатські комісії.

Якщо вести мову про виконання плану діяльності районної ради з підготовки проектів регуляторних актів  у 2017 році, то спільними зусиллями нам вдалося розробити і затвердити  два важливих рішення, що повинні покращити управління комунальної власністю району у майбутньому та збільшити надходження від орендної плати: нову редакцію Методики розрахунку пропорції розподілу між районним бюджетом, орендодавцем та балансоутримувачем та порядок використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста району і нову редакцію Положення про порядок передачі в оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста району та порядок проведення конкурсу на право оренди майна спільної власності територіальних громад Косівського району.

З метою забезпечення прозорості та відкритості закупівель товарів, робіт та послуг, ефективності використання та економії бюджетних коштів, з вересня місяця 2016 року Косівська районна рада почала працювати через систему публічних електронних державних закупівель ProZorro у частині здійснення так званих допорогових закупівель. Протягом 2017 року районною радою здійснено процедуру по двох таких закупівлях на суму 6300 грн.  – придбано папір на 2017 рік. У 2018 році будемо мати новий досвід по роботі з системою у зв’язку з реалізацією грантового проекту.

Успішною вважаю реалізацію районної цільової програми з підтримки книговидання місцевих авторів. Так, протягом 2017 року за 50 тис.грн. коштів районного бюджету вдалося видати 7 цікавих, змістовних книг місцевих авторів, а «Тлумачний словник гуцульських говірок» став однією з найпопулярніших книг року, що минає. (Д.Арсенич «Постріли з лука», М.Пасайлюк «Розумні казочки», В.Молинь, І.Яремин «Василь і Микола Девдюки», С.Крицкалюк «Лийся пісенько крилата», М.Чоланюк «Село Тюдів», М.Гринюк «Косівська мальована кераміка», «Тлумачний словник гуцульських говірок»).

З початку сьомого скликання і до сьогоднішнього дня Косівська районна рада взяла на особливий контроль та вживає усіх можливих заходів, що передбачені чинним законодавством, для того, щоб підтримати наших воїнів АТО. Так, у  2017 р. з районного  бюджету були виділені для учасників АТО кошти на наступні потреби:

1.ГО “Спілка учасників АТО” – 100.00 тис. грн.

2.Багатопрофільна стаціонарна медична допомога населенню   для учасників АТО – 30 тис. грн.

3.ГO “Спілка учасників АТО” – 25 тис.грн (на придбання апарату).

  1. Фінансова підтримка ГО «За покликом серця» на організацію та проведення реабілітаційно-відпочинкового табору для бійців АТО у с.Розтоки «З любов’ю у серці» – 50 тис.грн.

Довідково: Кошти виділені на «Районну комплексну програму  підтримки сімей загиблих (постраждалих) під час масових акцій громадського протесту в період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року, військовослужбовців і працівників правоохоронних органів та членів добровольчих загонів, які брали участь в антитерористичній операції в східних областях України» (виконавець програми – управління праці та соціального захисту населення Косівської РДА):

  1. Надання додаткових виплат одному з батьків на неповнолітніх дітей до     досягнення ними 18-річного віку , непрацездатним батькам загиблих під час проведення АТО , інвалідам I групи, інвалідність яких пов’язана з участю в АТО – 12 тис. грн.

   2.Щорічна одноразова допомога членам сімей загиблих (померлих) в АТО – 30 тис. грн.

  1. Надання пільг на ЖКГ для учасників АТО – 115 тис.грн.
  2. За розпорядженням голови районної ради надання одноразової матеріальної допомоги  учасникам  та пораненим  в  АТО – 32 тис.грн.
  3. З фонду голови районної ради – 3.5тис. грн.

Всього виділено коштів з районного бюджету станом на 13.12.2017 р: 

       397.5 тис.грн.

При районній раді сьомого скликання, як і в попередні роки, створена і продовжує діяти спеціальна комісія з питань надання одноразових грошових  допомог громадянам Косівського району, яку очолює заступник голови районної ради Володимир Петричук.

У 2017 році було дещо змінено «ідеологію» роботи зазначеної комісії:  у зв’язку з великою кількістю заяв жителів Косівського району на отримання одноразових грошових допомог за рахунок коштів районного бюджету протягом останніх років, а також враховуючи зростання онкологічних та інших важких захворювань серед мешканців краю, керівництво районної ради прийняло рішення про необхідність зосередження уваги на наданні допомоги найбільш вразливим верствам населення району.

Відповідні зміни були внесені у Положення про спільну комісію з питань надання одноразових грошових допомог громадянам, які проживають у Косівському районі, затвердженого розпорядженням голови районної ради, з метою мобілізації обмежених фінансових ресурсів місцевого бюджету для підтримки двох категорій потребуючих: осіб з онкологічними захворюваннями та дітей, що потребують лікування, віком до 18 років. Так, у 2017 році таку допомогу за рахунок коштів районного бюджету надано близько 230 жителям Косівського району на загальну суму 220 тис.грн.

Протягом звітного періоду районна рада приділяла всеможливу увагу вирішенню надзвичайно болючих питань, пов’язаних із незабезпеченістю коштами на виплату заробітних плат. Так, станом на 20 грудня 2017 року з перевиконання районного бюджету, що склало 10 млн. грн.. було виділено 7,8 млн. грн. на відповідні потреби.

Однак намагалась завжди знаходити баланс між видатками споживання і видатками розвитку, бо не можемо рухатись вперед, не маючи стратегії забезпечення розвитку нашого краю. А це і ремонт доріг, і закладів соціальної сфери, і покращення якості надання послуг (освіта, культура, медицина).

Загалом з різних джерел обласного бюджету протягом 2017 року на розвиток і вирішення проблем Косівщини вдалося залучити: 4004,6 тис.грн. – обласний фонд розвитку, 12127,9 тис.грн. – обласний екологічний фонд; з державного бюджету у 2017 році на соціально-економічний розвиток району було залучено 6 895,1 тис.грн.

У 2017 році з районного бюджету було забезпечено співфінансування на реалізацію органами місцевого самоврядування району проектів-переможців обласних конкурсів проектів та програм розвитку місцевого самоврядування у сумі 1090,00 тис.грн. (З обласного бюджету було спрямовано 1880,0 тис. грн. на відповідні потреби).  Це, у свою чергу, формує позитивну проекту історію та дає змогу Косівщині вигравати нові проекти і залучати у такий нелегкий час додаткові ресурси для місцевого розвитку. Завдяки обласному конкурсу інвестиції в соціально-економічний розвиток району у 2017 році склали 2931,0 грн. А це ресурси, що були вкладені у заміну вікон у 2 школах, придбання штучного покриття для спортивного майданчика, благоустрій сільського парку, ремонт клубу та дошкільного навчального закладу,  проведення інвентаризації земель.

Хочу відзначити і подякувати за співпрацю тим народним депутатам України та депутатами Івано-Франківської обласної ради, головам місцевих рад, які вболівають за розвиток своїх населених пунктів та Косівського району. Зокрема, Юрію Солов’ю та Івану Рибаку.

Усі ви пам’ятаєте, що на початку сьомого скликання, у 2015 році Косівська районна рада прийняла рішення про вступ до асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна», підтримавши політику і діяльність відповідного об’єднання у сфері відстоювання інтересів, розвитку та пошуку нових можливостей для населених пунктів Карпатського регіону.

Вже сьогодні, беручи участь у формуванні та утвердженні нових підходів щодо місцевого розвитку, опановуючи нові для нас інструменти транскордонної співпраці, маємо перші позитивні результати.

Косівська районна рада є одним з бенефіціарів проекту Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 «Світ Карпатських розет – заходи із збереження унікальності культури Карпат» у тематичній цілі «Спадщина», який реалізовуватимуться на території Івано-Франківської, Львівської та Закарпатської областей протягом 2018-2019 років. Це буде новий досвід, нова робота, нові виклики та, звичайно, нові можливості.

Крім того, з початку вересня 2017 року на території Косівщини здійснюється реалізація ще одного польсько-українського освітньо-пізнавального проекту «Відлуння Вітчизни». Його суть  полягає у налагодженні співпраці між школами Польщі та України, в яких навчають польської мови, з метою підвищення рівня її викладання, а також для загального покращення ознайомлення із польською історією, культурою та географією. Проект також сприяє збагаченню навчальної програми партнерських шкіл, ознайомленню учнів та вчителів польської історії із здобутками та доробками мешканців польського походження з Косова та Івано-Франківська, визначних особистостей цих українських територій, підвищенню рівня викладання вчителів залучених шкіл.

29 листопада 2017 року подано заявку на участь у другому конкурсному відборі  проектних заявок транскордонної програми Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020, проект «Карпатська пошуково-рятувальна мережа», де Косівська районна рада також виступає одним з бенефіціарів.

До закінчення року очікуємо результатів від Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України щодо проекту «Автентика Карпат – сприяння зростанню якості життя мешканців карпатських сіл шляхом стимулювання підприємницької діяльності народних ремісників», який був поданий в тому числі і від Косівського району (замовником виступає РДА) у рамках конкурсного відбору проектів регіонального розвитку, які можуть реалізуватись за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від ЄС, у рамках виконання Угоди про фінансування Програми підтримки секторальної політики – Підтримка регіональної політики України.

Крім того, маємо нові ідеї, плани, наміри і готові активно працювати у партнерстві над їх втіленнями.

Протягом 2017 року Косівській районній раді вдалося продовжити активну роботу щодо налагодження міжрайонних та міжнародних партнерських відносин з представницькими органами місцевого самоврядування. За звітний період укладено угоди про співпрацю з Семенівською районною радою Чернігівської області та Рахівською районною радою Закарпатської області, з Бранєвським повітом Варміно-Мазурського воєводства Республіки Польща. Працюємо у напрямку пошуку партнерів із Словаччини та Угорщини. Все це є підготовкою ґрунту для залучення міжнародної технічної допомоги, а отже – забезпечення соціально-економічного та культурного розвитку Косівщини.

Сподіваюся, що наша спільна робота й надалі буде злагодженою, виваженою та конструктивною, не зважаючи на ті фінансові та економічні виклики, з якими зіштовхнувся Косівський район, мабуть вперше, за останні роки.

З повагою

Голова районної ради                                                                          Павло Ванджурак

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.