4.2.4. Розвиток закладів охорони здоров’я та покращення стану здоров’я населення

Протягом 2010 р. в районі функціонували: Косівська центральна районна лікарня на 360 ліжок, Яблунівська районна лікарня на 100 ліжок, Кутська міська лікарня на 85 ліжок, Ко-смацька дільнична лікарня на 16 ліжок, Косівський тубдиспансер на 80 ліжок. В районі розгорнуто 641 лікарняне ліжко. Забезпеченість лікарняними ліжками на 10 тис. населен-ня становить, як і в попередньому році 72,43. Крім лікарень медичну допомогу надають 10 лікарських амбулаторій, в т.ч. 9 амбулаторій загальної практики сімейної медицини та 40 ФАПів.

В лікувальних закладах району працює 249 лікарів, 772 середніх медпрацівників. В 2010 році в район прибуло 11 лікарів та 27 середніх медпрацівників. Направлено на роботу сі-мейного лікаря в с.Кобаки, терапевта, педіатра в Яворівську амбулаторію, невропатолога, терапевта в Яблунівську РЛ.

В 2010 році проведено капітальні ремонти дитячого, реанімаційного, неврологічного від-ділення Косівської ЦРЛ. Проведено ремонт Яворівської лікарської амбулаторії.

У 2010 році за централізовані кошти придбано автомобілі «Опель-Комбо» для лікарських амбулаторій сіл Рожнів , Соколівка, дільничої лікарні с. Космач та Яблунівської РЛ. Отримано від ГУОЗ реанімаційно-хірургічний монітор. Відкрито відділ хроніо-діалізу, для якого благодійно одержано дві штучні нирки.

Основні проблеми

Придбання санітарного транспорта для лікарських амбулаторій сіл Яворів, Тюдів, Шешо-ри, Пістинь, Брустури. Забезпечити Брустурівську та Пістинську амбулаторії сімейними лікарями. Придбати комп’ютерний томограф для Косівської ЦРЛ.

Основні завдання на 2011 рік

Максимальне виявлення хворих на онкозахворювання та туберкульоз в ранні терміни. Раннє виявлення хворих на глаукому. Своєчасне виявлення хворих на гіпертонічну хворобу залучення їх до постійного лікування.

Зниження кількості інсультів. Зменшення інвалідності серед працюючих. Забезпечен-ня лікарями Брустурівську ЛА.

Шляхи досягнення основних завдань

Максимальне охоплення населення профілактичними медичними оглядами, збільшення флюорографічних оглядів населення, залучивши для цієї роботи працівників сільських рад, інтелігенцію, духовенство.

Дотримання стандартів діагностики лікування та реабілітації хворих. Придбання сучасної медичної апаратури. Придбання санітарного транспорту для 6 лікарських амбулаторій.

Критерії їх досягнення

  1. Зниження рівня інвалідності серед дорослих на 6%, а серед дітей на 10%.
  2. Зниження захворюваності з тимчасовою втратою працездатності на 5%.
  3. Стабілізація показників загальної захворюваності населення району.
  4. Стабілізація показника максимальної смертності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.