У районній раді відбулась робоча зустріч у рамках участі Космацької ОТГ у проекті Корпусу миру США в Україні “Розвиток громад”

18 січня 2018 року з робочим візитом Косівщину відвідав керівник проекту Корпусу миру США в Україні “Розвиток громад” Роман Олексенко. У районній раді відбулась зустріч у форматі керівництва Космацької сільської ради об’єднаної територіальної громади, представника Корпусу миру США в Україні, волонтерки Корпусу миру США в Україні, керівництва районної ради.
У червні місяці минулого року, після підготовки усіх необхідних документів та проходження визначених проектом відбіркових процедур, на території Космацької ОТГ оселилась волонтерка Корпусу миру США в Україні Джанін Вінн.Американська доброволець протягом двох років  повинна працювати пліч-о-пліч з місцевими жителями та владою, обмінюючись досвідом та започатковуючи стосунки, які, з практики роботи інших волонтерів, часто тривають набагато довше, ніж реалізація окремо визначеного проекту.
Під час робочої зустрічі у районній раді було підведено підсумки перших місяців роботи волонтерки у Космацькій ОТГ, проблеми, з якими зіштовхулась Джанін Вінн, та окреслено шляхи їх подолання. Роман Олексенко відзначив, що труднощі у роботі виникають у всіх без вийнятку волонтерів Корпусу миру США в Україні, а рецепт їх вирішення потрібно підбирати індивідуально в кожному окремому випадку для того, щоб допомогти американським добровольцям максимально інтегруватись у новий життєвий простір, вирішувати окреслені завдання, бути корисними для громади.
Разом з тим, є і позитивні результати реалізації проекту “Розвиток громад” на території Космацької ОТГ. Американській волонтерці Джанін Вінн вдалось налагодити роботу двох клубів англійської мови для учнівської молоді у селах Прокурава і Космач, підготувати спільно з відділом освіти ради ОТГ проект з покращення інформаційно-технічного забезпечення однієї із загальноосвітніх шкіл громади; започаткувати співпрацю з Косівським музеєм народного мистецтва та побуту Гуцульщини; взяти участь у розробці стратегії розвитку Космацької ОТГ; знайти друзів та однодумців серед мешканців об’єднаної громади, познайомитись з місцевм побутом і гуцульськими традиціями. Попереду ще багато роботи й амбітних планів. Так, Джанін готова активно долучитись до забезпечення практичної реалізації окремих напрямів стратегії розвитку об’єднаної громади. Зокрема, хоче передати свій досвід і знання у сфері налагодження надання якісних соціальних послуг окремим верствам населення, допомагати посадовим особам ради об’єднаної громади та  місцевим активістам  з підготовкою різноманітних освітньо-інформаційних проектів; комунікувати із зацікавленими сторонами у сфері розвитку туризму, промоції рекреаційного та мистецького потенціалу краю не лише у межах України, але й за океаном.
З метою практичного втілення окреслених планів учасники робочої зустрічі чітко сформулювали перелік першочергових заходів, які дозволять вийти на новий рівень співпраці з американською волонтеркою, отримати цінний практичний досвід та започаткувати добрий грунт для нових проектів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *