Відбувся семінар на тему «Актуальні питання первинної медичної допомоги у контексті реформи охорони здоров’я»

19.02.2018 року в приміщенні Косівської районної ради відбувся семінар на тему «Актуальні питання первинної медичної допомоги у контексті реформи охорони здоров’я», організований Івано-Франківським центром розвику місцевого самоврядування, на якому з виступами взяли участь експерт центру розвитку місцевого самоврядування Марія Баран, завідувач кафедри соціальної медицини, організації охорони здоров’я і медичного правознавства, доктор медичних наук, професор Орина Децик, головний спеціаліст з організації первинної допомоги департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської облдержадміністрації Галина Микула, головний спеціаліст департаменту фінансів Івано-Франківської облдержадміністрації.

На семінарі, де було понад 100 осіб, взяли участь керівник району, керівники медичних установ, головні лікарі АЗПСМ, сімейні лікарі, та багато інших слухачів, що цікавляться впровадженням реформи.
Під час семінару Орина Децик, проінформувала, що реформа розпочалася уже з 1 січня 2018 року та наголосила на тому, що структурні змін не можуть відбутися в один день і навіть в один місяць.

Медична реформа зачіпає кожну місцеву громаду, сотні медичних закладів, тисячі медичних працівників та кожного пацієнта — фактично у змінах задіяні ми всі. Саме тому команда Міністерства охорони здоров’я розробила детальний план впровадження медичної реформи, де кожен матиме чіткі задачі та достатньо часу для їх виконання на кожному етапі.

Марія Баран повідомила що вступила в дію нова редакція ст. 18 Закону України від 19.11.1992 р. № 2801-XII «Основи законодавства України про охорону здоров’я» (далі — закон № 2801), щодо фінансового забезпечення охорони здоров’я, дані зміни вступили дію з 1 січня 2018 р. Зокрема, нею уточнено, що медична допомога за рахунок бюджетних коштів, окрім закладів охорони здоров’я, надається безоплатно й фізичними особами — підприємцями, які зареєстровані та одержали в установленому законом порядку ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики.

Важливим та цікавим доповненням для медичного керівництва, керівників органів місцевого самоврядування тренери наголосили, що відповідно до цього Закону доповнюється поняттям «послуга з медичного обслуговування населення (медична послуга)» та положеннями, відповідно до яких за організаційно-правовою формою заклади охорони здоров’я комунальної власності можуть утворюватися та функціонувати як комунальні некомерційні підприємства або комунальні установи, а державної власності — як казенні підприємства або державні установи. При цьому забороняється їх приватизація, а також зміна основного виду діяльності з медичного обслуговування населення (медична практика) у зв’язку зі зміною їх організаційно — правової форми.

Також важливою інформацією, що стосуватиметься всього населення стало те, що у другому кварталі 2018 року стартує кампанія з вибору лікаря з надання первинної допомоги, під час якої пацієнти підписуватимуть декларації з обраними лікарями. Нагадаємо, що лікарем з надання первинної допомоги може бути лікар загальної практики — сімейний лікар, педіатр або терапевт. Пацієнт може обрати для себе будь – якого лікаря, незалежно від місця реєстрації чи проживання. Декларація про вибір лікаря первинної допомоги повідомляє державу, що конкретний лікар буде отримувати гроші за ведення конкретного пацієнта.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *