Найбільші партнери області у зовнішній торгівлі товарами з країнами ЄС у 2017 році

Головне управління статистики інформує. У 2017 році географія зовнішньої торгівлі області товарами охопила 111 країн світу. Вагоме місце серед них посідали країни Європейського Союзу, на які припало майже 60% зовнішньоторговельного обороту області. Відбулося збільшення обсягів як відвантажень до цієї групи країн товарів (на 22,9%), так і імпортних надходжень від них (на 19,7%). Цьому, насамперед, сприяло зростання обсягів зовнішньої торгівлі області з Румунією, Німеччиною та Польщею.

Одним з вагомих торговельних партнерів області серед країн ЄС є Румунія (20,8% зовнішньоторговельного обороту області з країнами ЄС), обсяги експорту та імпорту товарів з якою склали у 2017р., відповідно, 117,2 млн.дол. США та 43,8 млн.дол. США. Майже 80% експорту та дві третини імпорту з цієї країни складало електричне устаткування. Крім цього, до Румунії відвантажували деревину та вироби з деревини, частини взуття, отримували – пластмаси, полімерні матеріали, продукцію хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості. Майже 90% імпорту та 85% експорту до Румунії складали, відповідно, давальницька сировина та готова продукція, виготовлена з давальницької сировини.

Понад 130 млн.дол. США або 16,8% зовнішньоторговельного обороту області з країнами ЄС припадало на Німеччину, обсяги експорту та імпорту з якою склали відповідно 30,1 млн.дол. США та 99,9 млн.дол. США. Провідну позицію в експорті до цієї країни займали насіння і плоди олійних культур (27,8%), натуральне та штучне хутро (20,1%), деревина та вироби з деревини (18,9%), пластмаси, полімерні матеріали (11,9%), одяг та додаткові речі до одягу, текстильні (10,9%). Серед імпортованої продукції вагомою була частка механічних та електричних машин (38,2%), засобів наземного транспорту (12,3%), пластмас, полімерних матеріалів (10,2%). Німеччина була найбільшим джерелом імпорту області з країн ЄС, її частка складала 27,5%.

Експорт товарів до Польщі (третьої за обсягами торгівлі країни) становив 59,5 млн.дол. США, імпорт – 56 млн.дол. США. Нерезидентам з Польщі відвантажували, в основному, органічні хімічні сполуки, пральні машини, деревину та вироби з деревини, пластмаси, полімерні матеріали. З цієї країни надійшли полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них, механічні та електричні машини, чорні метали та вироби з них, папір та картон.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *