Районна рада здійснила перші кроки на шляху реформування первинної ланки медичної допомоги

15 березня 2018 року відбулось пленарне засідання 13 чергової сесії районної ради.

Підсумком плідної роботи депутатського корпусу районної ради стали рішення, прийняті з 40 питань порядку денного. Ряд питань, що були підготовлені і винесені на розгляд пленарного засідання, є традиційними і такими, що потребують прийняття рішення представницьким органом місцевого самоврядування на кожній черговій сесії районної ради.

Серед таких вчора на порядку денному були бюджетні питання, внесення змін та затвердження нових районних цільових програм, виділення коштів з резервного фонду районного бюджету жителям Косівщини на часткове відшкодування збитків, завданих пожежами, питання управління комунальною власністю територіальних громад району.

У процесі роботи 13 сесії районної ради було закладено основи для початку медичної реформи на Косівщині. Так, районна рада одностайно прийняла рішення з чотирьох важливих питань, що стосуються реформування первинної ланки охорони здоров’я: затвердила нову структуру Косівської центральної та Кутської міської лікарень та запустила процес так званої автономізації двох зазначених медичних закладів шляхом перетворення їх у комунальні некомерційні підприємства. Це мало б сприяти у майбутньому збільшенню господарської та фінансової автономії, управлінської гнучкості комунальних закладів охорони здоров’я, формуванню у них стимулів для поліпшення якості медичного обслуговування населення і водночас підвищення економічної ефективності використання активів.

У контексті обговорення вищезазначених медичних питань, головний лікар Косівської центральної районної лікарні Дмитро Микитюк розповів про суть медичної реформи та про те, що чекає жителів Косівського району вже у цьому році. Так, Дмитро Михайлович відзначив, що досі сума, що виділялася на конкретний медичний заклад, залежала не від кількості хворих та їх потреб, а від фізичних розмірів лікарні (яку треба опалювати, ремонтувати тощо), числа працівників та кількості ліжко-місць. Тепер держава виділятиме кошти на кожного пацієнта. Фактично, це змушуватиме лікарів первинної ланки (терапевтів, сімейних лікарів та педіатрів) постійно підвищувати кваліфікацію та конкурувати. Якщо у лікаря буде менше пацієнтів, відповідно його зарплата буде меншою. Щоб отримувати медичні послуги, жителям району потрібно обрати лікаря.

З 1 квітня 2018 року розпочнеться так звана підписна кампанія – укладання договорів пацієнтів з лікарями первинної ланки. Декларація про вибір лікаря пацієнтом буде підставою для отримання лікарем коштів за обслуговування пацієнта. Лікар не має права відмовитись, якщо кількість його пацієнтів менша за визначену норму (2000 пацієнтів). Уже з 1 липня цього року має запрацювати Національна служба здоров’я, яка забезпечуватиму пряму оплату за надані послуги медичним установам або лікарям.

Детальніше про реформу медицини в Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.