Рішення про звернення районної ради щодо ПАТ «Укрнафта»

УКРАЇНА
Косівська районна рада
сьоме скликання
тринадцята сесія

РІШЕННЯ

від 15 березня 2018 року № 437-13/2018
м.Косів

Про звернення районної ради

Розглянувши та обговоривши пропозиції постійної депутатської комісії з питань навколишнього середовища та природокористування, керуючись статтею 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, районна рада

вирішила:

1. Схвалити звернення районної ради до Прем’єр-міністра України, Міністра екології України, Голови Національного антикорупційного бюро України, Заступника генерального прокурора України-керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

2. Рішення районної ради надіслати Прем’єр-міністру України В.Гройсману, Міністру екології України О.Семераку, Голові Національного антикорупційного бюро України А.Ситнику, Заступнику генерального прокурора України-керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Н.Холодницькому.

3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника голови районної ради Володимира Петричука та постійну комісію районної ради з питань охорони здоров’я, материнства, дитинства та соціального захисту (І.Слижук).

Голова районної ради Павло Ванджурак

 

Прем’єр – Міністру України
В.Гройсману

Міністру екології України
О.Семераку

Голові Національного
антикорупційного бюро України
А.Ситнику

Заступнику генерального прокурора
України – керівнику Спеціалізованої
антикорупційної прокуратури,
державному раднику юстиції 3 класу
Н.Холодницькому

Звернення

Ми, депутати Косівської районної ради Івано- Франківської області, надзвичайно занепокоєні і глибоко обурені протиправною діяльністю Державної служби геології та надр України у відношенні до однієї з найбільших нафтових компаній України – ПАТ „Укрнафта”.

Адже, як встановлено судами, саме з вини Держгеонадр впродовж 2015-2016 років не експлуатувалось Битків–Бабченське нафтогазоконденсатне родовище на території Надвірнянського району Івано-Франківської області, чим завдано збитків Україні на півмільярда гривень, а ПАТ „Укрнафта”, силами якої проводиться видобування вуглеводнів на вказаному родовищі, не отримала сотні мільйонів гривень прибутків.

Аналогічна ситуація виникла у 2017 році, коли Державна служба геології та надр України відмовила ПАТ „Укрнафта” у продовженні дії спеціальних дозволів на надрокористування 9 родовищ у Сумській та Львівській областях. Загалом за час припинення розробки вказаних родовищ компанія втратила близько 1 мільярда гривень доходу, а держава – 330 мільйонів гривень податкових надходжень у Державний бюджет України лише від рентних платежів. І тільки після тривалої боротьби Товариство отримало спеціальні дозволи на видобування вуглеводнів.

Однак і сьогодні Держгеонадра продовжує згубну для держави практику протиправної відмови ПАТ „Укрнафта” в наданні 27 спеціальних дозволів на видобуток вуглеводнів, термін дії яких закінчується у 2018 році. В період з січня по травень 2018 року завершується строк дії 7 спеціальних дозволів ПАТ „Укрнафта” на користування нафтогазоносними надрами на території Івано-Франківської області, в тому числі 4 на Надвірнянщині та 3 на Долинщині. Компанія вчасно подала до Державної служби геології та надр України всі необхідні документи для вирішення зазначеного питання, однак відповіді не отримала.

Проблема ускладнюється ще й тим, що припинення видобутку вуглеводнів, окрім втрат для Держбюджету, дезорганізації діяльності ПАТ „Укрнафта”, може призвести до виникнення аварійних ситуацій на виробництві та екологічного забруднення довкілля, а також припинення газопостачання до багатьох населених пунктів.

Спочатку 2018 року по новому запрацював механізм рентних платежів, за якими бюджети областей, районів, населених пунктів та об’єднаних територіальних громад отримають 5% рентної плати внаслідок видобутку вуглеводнів.

За попередніми розрахунками ПАТ „Укрнафта” у 2018 році сплатить близько 1,3 млрд гривень ренти за видобуток нафти й газу. До місцевих бюджетів Прикарпаття надійде 65,4 мільйона гривень.
На наше переконання діяльність Держгеонадр, а також тих посадових осіб, які стоять за ними, суперечить задекларованим керівництвом країни стратегічним цілям щодо стабілізації функціонування паливно-енергетичного комплексу, нарощування власного видобутку вуглеводнів, зменшення залежності від зовнішніх чинників.

Ми переконані, що зупинення або відмова в наданні Державною службою геології та надр України спеціальних дозволів на користування надрами в нинішніх умовах є злочином проти держави, ПАТ „Укрнафта” і, зокрема, трудівників – нафтовиків.

Враховуючи вище зазначене, вимагаємо від керівників держави і просимо Національне антикорупційне бюро України розглянути наше звернення та вжити заходів щодо припинення корупційних діянь Держгеонадр України, зобов’язати її негайно видати ПАТ „Укрнафта” спеціальні дозволи на видобування вуглеводнів з родовищ, які тривалий період на законних підставах розробляються цією компанією.

Ми впевнені, що Ви приймете правильне рішення, яке відповідатиме інтересам українського народу, нафтовиків та їх сімей.

Прийнято на XІІІ сесії Косівської
районної ради 15 березня 2018 року

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.