Українські Карпати мають отримати новий поштовх для розвитку — коротко про результати робочого візиту Прем’єр-міністра України на Косівщину

22 березня 2018 року у місті Косові відбулась розширена робоча нарада Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з керівниками виконавчої та представницької влади чотирьох областей, на території яких розміщені гірські та високогірні населені пункти.

Вперше на Гуцульщині вели мову щодо розвитку гірських територій України у форматі представників центральних органів виконавчої влади: Міністерства фінансів, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Міністерства освіти і науки, Міністерства охорони здоров’я, Державного агентства автомобільних доріг, голів обласних державних адміністрацій та обласних рад Івано-Франківської, Львівської, Чернівецької та Закарпатської областей, народних депутатів України.

Нарада розпочалась з урочистої передачі земель за межами населених пунктів з державної власності у комунальну власність 6 об’єднаних територіальних громад із чотирьох сусідніх областей. Від Косівського району таку угоду було підписано між Космацькою сільською радою об’єднаної територіальної громади та Державною службою з питань геодезії, картографії та кадастру.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, зазначив, що ця місцевість є українським скарбом: «Сьогодні потрібно зрозуміти, де є сильні сторони українських Карпат, у які потрібно інвестувати у першу чергу. Наше завдання сьогодні – відновити дороги, забезпечити логістику, нормальну і доступну медицину, освіту, сприяти розвитку туризму, якісному сільгоспвиробництву там, де це можливо. Впевнений, що потенціал гірських територій спрацює на прискорення економіки і нарощування доходів громад».

За результатами урядової наради прийнято рішення про створення при Мінрегіонбуді робочої групи, яка найближчим часом повинна підготувати та внести на розгляд Кабінету Міністрів України цільову державну програму розвитку гірських територій України.

За словами народного депутата України Юрій Солов’я, основне завдання полягає сьогодні у тому, щоб змінити у першу чергу підхід і відношення до гірських території України, адже у Києві до останнього часу панувало переконання, що це глибоко дотаційні регіони без перспектив розвитку. Відрадно, що за останні роки вдалося змінити цю тенденцію і довести всім, що українські Карпати мають серйозний потенціал, у першу чергу для економічного розвитку. І як влучно зазначив голова Львівської обласної ради та голова АОМС «Єврорегіон Карпати-Україна» Олександр Ганущин, ми сьогодні просимо створити умови доступу «до вудки» у вигляді підтримки проектів, ініціатив громад та створення умов для власної реалізації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *