Голова районної ради Павло Ванджурак з робочим візитом відвідав Вижницю Чернівецької області

У понеділок, 26 березня 2018 року голова районної ради Павло Ванджурак спільно з головою районної державної адміністрації Віталієм Кічеряком зустрілися із керівництвом Вижницького району – головою районної ради Михайлом Андрюком, головою районної державної адміністрації Русланом Сенчуком, заступником голови районної ради Сергієм Вірстою.

У рамках поїздки обидві сторони окреслили напрямки майбутньої спільної співпраці щодо розвитку гірських регіонів. А також , обговорили можливість проведення в другому кварталі 2018 року виїзних засідань Координаційних рад з метою обміну досвідом. Зокрема йшлося про реалізацію спільних проектів, а саме:

  • розвиток культури та збереження історичної спадщини;
  • спільні дії у галузі безпеки, зокрема створення гірських рятувальних загонів та центрів безпеки громад;
  • відновлення кладки через р.Черемош;
  • розвиток сільського господарства, а саме вирощування та збуту малини;
  • розвиток лісової та деревообробної галузі;
  • розвиток комунального господарства, тощо.

Голова Косівської районної ради Павло Іванович Ванджурак, поділився досвідом з керівництвом Вижничинни із підготовки транскордонних проектів, зокрема Проекту Програми транскордоннго співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 «Світ карпатських розеток — заходи із збереження унікальної культури Карпат» — відповідно до якого у місті Косові створять Центр карпатської культури – сучасного культурного простору, що має на меті об»єднати в майстрів народної творчості, людей різного віку і роду зайнятості, громадські організації, музейні та наукові установи та загалом усіх, хто цікавиться розвитком ремесл зі створенням в місті Косів якісного туристичного продукту.

Під час зустрічі керівництво Косівщини та Вижничинни обговорили напрямки у проектному менеджменті та залученні коштів з ДБ, коштів міжнародних фондів, а саме кошти, які передбачені Мінрегіоном згідно програми «Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям в регіонах України» на 2018 рік.

Особливу увагу приділено Спільній Операційній Програмі Румунія-Україна 2014-2020 та обговорено проект «Автентика Карпат, який сприятиме зростанню якості життя мешканців карпатських сіл шляхом стимулювання підприємницької діяльності народних ремісників».

У ході зустрічі сторони поділились досвідом впровадження реформи децентралізації, передачі у розпорядження ОТГ повноважень стосовно управління об’єктами спільної комунальної власності територіальних громад сіл, селищ, міст району в галузі освіти, культури та медицини.

На завершення візиту, голова Косівської районної ради Павло Ванджурак та голова Вижницької районної ради Михайло Андрюк, задля розширення і поглиблення дружніх партнерських відносин щодо забезпечення розвитку територіальних громад Косівського району Івано-Франківської області та Вижницького району Чернівецької області підписали угоду про співпрацю.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.