Відбулася робоча зустріч керівного складу Косівщини з керівниками Рахівщини

11 квітня 2018 року у м.Рахів відбулася робоча зустріч керівного складу Косівщини з керівниками Рахівщини про підготовку ряду спільних заходів на виконання угоди про співпрацю та обмін досвідом між представницькими органами місцевого самоврядування двох районів, підписаної у минулому році.

Косівську сторону представили голова районної ради Ванджурак Павло Іванович, голова Косівської райдержадміністрації Кічеряк Віталій Васильович, керівник регіонального центру народного мистецтва «Гуцульська гражда» Лосюк Василь Петрович.

На зустрічі від Рахівської сторони були присутні: голова Рахівської районної ради Дан Василь Іванович, голова Рахівської райдержадміністрації Басараба Павло Васильович, представник від Союзу українців у Румунії, депутат румунського парламенту – Петрецький Микола Мирославович, голова Квасівської сільської ради Діміч Василь Юрійович.

Враховуючи взаємну зацікавленість обох сторін, зустріч була плідною та насиченою різними ідеями тісної співпраці між районами. Всі домовленості були скріплені трьохстороннім Договором про співпрацю, між Рахівською районною радою, Косівською районною радою, Союзом українців Румунії, де прописані пріоритетні напрямки подальшої співпраці такі, як:

  • співпраця між представницькими органами місцевого самоврядування та їх виконавчими структурами;
  • співпраця між неурядовими організаціями;
  • економічне співробітництво і розвиток підприємництва;
  • співробітництво у галузі освіти і культури, медицини, спорту і туризму.

Дана співпраця між районами має перші практичні результати – уже 12 серпня 2018 року у с.Кваси заплановано проведення міжнародного фестивалю «Барви карпатського ліжника». Одним з його засновників та організаторів є Косівська районна рада. До участі у фестивалі будуть запрошені майстри, мистецтвознавці, шанувальники народного мистецтва, а також всі бажаючі.

У ході зустрічі представники Косівщини запропонували рахівським колегам спільно звернутися до ЮНЕСКО з ініціативою щодо включення гуцульського ліжника до об’єктів нематеріальної спадщини.

Керівництво Косівського району висловило слова вдячності Рахівській стороні та всім представникам делегацій за гостинну зустріч та сподівання на плідну співпрацю у справі розбудови тристороннього партнерства.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *