З потенціалом Косівщини у розвитку вівчарства ознайомився канадський науковець

17 квітня 2018 року на території Косівського району з неофіційним робочим візитом перебував Хасрат Арджуменд — науковець, викладач Монреальського університету (Канада, провінція Квебек).

Канадський експерт перебуває в Україні у рамках проведення дослідження щодо розвитку місцевих традицій, пов’язаних з використанням природно-рекреаційного потенціалу та їхньої ролі у сталому місцевому розвитку, співпрацює на теренах Івано-Франківської області з молодіжною громадсько-екологічною організацією «Наш дім — Манява». Метою зустрічі стало обговорення з представниками місцевих громад їхніх традицій щодо розвитку вівчарського господарства, притаманного для Карпат та гірських регіонів.

Під час зустрічі з фермерами у с.Середній Березів Михайлом Баранським і Степаном Маликом, які активно займаються вівчарством, застосовують унікальні технології виготовлення сирів з овечого молока, д-р Х.Арджуменд відзначив, що Косівщина має чудові умови та значний потенціал для розвитку вівчарства, зокрема, у частині організації замкнутого циклу виробництва продукції вівчарства. Проблеми розвитку даної сільськогосподарської галузі на теренах Косівського району професор Монреальського університету побачив у недостатній популяризації наявного потенціалу. Звернув увагу представників місцевої влади на важливість міжнародної сертифікації існуючої продукції.

Під час сьогоднішньої відвертої розмови та знайомства з усіма можливостями розвитку вівчарства у Косівському районі безпосередньо на місцевості також був присутній кандидат біологічних наук, уродженець Косівщини Василь Гуменюк.

Він розповів канадському колезі історію розвитку вівчарства на Косівщині, зокрема, зауважив, що ще близько 50 років тому в районі налічувалося близько 40 тисяч голів овець. А значну частину земель сільськогосподарського призначення в нашому районі займають сінокоси і пасовища. Останні, до речі, найбільше придатні для випасання овець і кіз (особливо в гірських селах), а через відсутність цих тварин вони в значній мірі заросли чагарниками й перетворилися на непридатні землі. Велика рогата худоба (корови) нездатна ефективно використовувати пасовища, оскільки споживає лише приблизно половину видів рослин у порівнянні з вівцями і козами. Тому Косівщині є над чим працювати у напрямку сталого місцевого розвитку і, зокрема, щодо розвитку вівчарства. І для цього у першу чергу потрібен людський капітал.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *