Голова районної ради презентував потенціал історико-культурної спадщини Косівщини під час парламентських слухань Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності

18 квітня 2018 року у залі засідань Верховної Ради України відбулись парламентські слухання Комітету ВРУ з питань культури і духовності на тему «Стан, проблеми та перспективи охорони культурної спадщини в Україні».

Голова районної ради Павло Ванджурак був запрошений до участі у відповідному заході з презентацією історико-культурної спадщини Косівського району, інформацією про заходи, які вживаються на місцевому рівні для збереження, розвитку і промоції автентичної спадщини Гуцульщини та про те, над чим потрібно зосереджувати спільні зусилля у визначеній сфері.

У своєму виступі, Павло Іванович, наголосив, зокрема, на тому, що на території Косівського району на сьогоднішній день збережена матеріально-технічна база, є людський потенціал і зацікавлення молоді у збереженні і розвитку автентичних традицій та ремесел. Але, за словами жителів населених пунктів Гуцульщини у горах легко дихати, але важко жити. Тому нагальними є потреби у координації зусиль на місцевому і державному рівнях, вжиття відповідних заходів для того, щоб носії національної культурної ідентичності Карпат мали змогу проживати на своїх територіях, не виїжджали за кордон, не переселялися у великі міста.

Під час парламентських слухань наголошувалось на багатогранності та розмаїтті пам’яток культурної спадщини українського народу, які не обмежуються лише нерухомими історичними об’єктами, але й охоплюють музейні, архівні цінності, пам’ятки народної творчості. Учасниками слухань було також обговорено проблемні питання удосконалення правових механізмів охорони культурної спадщини в Україні.

Відеозапис парламентських слухань від 18.04.2018 р. на тему «Стан, проблеми та перспективи охорони культурної спадщини в Україні» (виступ голови Косівської районної ради П.Ванджурака на 2.30 хв.)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *