Команда дівчат з Косівської загальноосвітньої школи №2 І-ІІІ ступенів – у числі фіналістів освітньої кампанії для шкіл Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020

Протягом березня-квітня 2018 року тривав прийом заявок у рамках Освітньої кампанії для шкіл, що традиційно організовується  Програмою транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 з нагоди Дня Європейської співпраці.

Загальноосвітні, музичні та мистецькі школи з прикордонних областей Польщі, Білорусі та України мали змогу сформувати свої команди (по одній – від школи), виконати ряд творчих завдань, пройти рейтинговий відбір та опинитися у числі 24-х команд-переможців. Оскільки 2018 рік оголошено Європейським роком культурної спадщини, цьогорічний освітній конкурс проходить під гаслом «Спадщина і ми!».

Косівщину на конкурсі представляла команда учениць 8-9 класів з Косівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2: Костинюк Тетяна, Барчук Тереза, Сав’юк Валерія, Гостюк Ірина на чолі зі своїм капітаном, вчителькою української мови та літератури Уляною Костинюк.

Дівчата підготували цікаву відео презентацію та виконали усі завдання, обравши своїм напрямком збереження автентичних одягових традицій Гуцульщини, адже усі вони є постійними волонтерками та учасницями традиційного місцевого фестивалю «Лудинє-фест».

«За натхненням до Косова! Щоб пізнавати глибинні традиції історичної та культурної спадщини Гуцульщини, щоб зберегти «скриню прабабусі», щоб привернути увагу молоді до автентичного одягу», – з такими словами дівчата презентували себе та наш край на конкурсі.

Методичну допомогу в підготовці до конкурсного відбору надавала Косівська районна рада.

За інформацією з офіційного сайту Програми від 09.05.2018 р., дві школи з Івано-Франківської області увійшли до числа фіналістів освітньої кампанії: Косівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 і Ямницький ліцей.

А це означає, що команди-переможниці з Польщі, України, Білорусі візьмуть участь у спільній зустрічі та фіналі змагань, проведення яких заплановане на 20-23 вересня 2018 року у м.Львові. Під час ігор, майстерень та інших заходів учасники трьох країн комуні куватимуть у змішаних прикордонних командах. Підлітки зможуть продемонструвати свою творчість, вміння та знання; завести нових друзів та отримати досвід роботи над спільним мистецьким проектом.

Концепція конкурсу полягає в тому, щоб продемонструвати культурну різноманітність прикордонних регіонів та надихнути ідеями для захисту і промоції загальної історико-культурної спадщини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *