Проект рішення про звернення районної ради з приводу ремонту автодоріг на території Косівського району

Проект

УКРАЇНА
Косівська районна рада
сьоме скликання
чотирнадцята сесія

РІШЕННЯ

Від 07 червня 2018 року № ____14/2018
м.Косів

Про звернення районної ради з приводу ремонту автодоріг на території Косівського району

Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

вирішила:

1. Звернутись до Міністерства інфраструктури України, Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області з приводу ситуації навколо ремонту автодоріг на території Косівського району (текст звернення додається).
2. Рішення районної ради надіслати голові Івано-Франківської обласної державної адміністрації О.Гончаруку, голові Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області В.Буджаку, Міністерстру інфраструктури України В.Омеляну.
3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника голови районної ради Володимира Петричука та постійну комісію районної ради з питань будівництва, енергетики, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства (В.Зеленевич).

Голова районної ради Павло Ванджурак

 

Міністерству інфраструктури України
Івано-Франківській обласній державній адміністрації
Службі автомобільних доріг в Івано-Франківській області

Косівщина – це гірський район, де основними видами економічної діяльності є туризм та деревообробка. Через свою специфіку географічного розташування в районі відсутня залізна дорога, тому вся продукція ввозиться і вивозиться автомобільним транспортом. Постійне зростання транспортного потоку, особливо важкого транспорту, привели до руйнування майже всієї сітки доріг на території району впродовж років незалежності (255,8 км. доріг загального користування). Заручниками цієї ситуації стали всі жителі району, які не можуть вчасно та без шкоди своєму здоров’ю дістатися до обласного чи районного центрів. Крім того, більшість населених пунктів району характеризуються обмеженою транспортною доступністю та суворими кліматичними умовами. Ряд автомобільних доріг розміщені вздовж рік, і часті підйоми рівня води в ріках завдають дорогам та штучним спорудам значних руйнувань.

На сьогоднішній день першочергового вирішення на території Косівщини потребує питання поточного ремонту автомобільних доріг загального користування державного та місцевого значення, що однаковою мірою турбує як громадськість, так і депутатський корпус органів місцевого самоврядування та є надзвичайно актуальним для соціально-економічного розвитку регіону.

Відрадно, що протягом останніх двох років ситуація на частині території автошляхів Косівського району почала змінюватись у кращу сторону щодо поточного середнього ремонту доріг державного значення.

Не до кінця зрозумілими є форма та формула розрахунків щодо фінансування доріг місцевого значення в контексті створення дорожнього фонду. Адже наповнення дорожнього фонду відбувається з розрахунків мережі платників акцизного збору, в той час як фінансування доріг місцевого значення пропонується здійснювати по іншому.

Слід зазначити, що акцизний збір з надходження паливно-мастильних матеріалів зараховується до Державного бюджету України, в зв’язку з чим місцеві бюджети не отримують достатньо надходжень, які можна було б спрямувати на ремонт доріг. Відповідно органи місцевого самоврядування, розуміючи виключну можливість вирішення порушеного питання в контексті забезпечення соціально-економічного та культурного розвитку населених пунктів, не мають можливості фінансово забезпечити виконання цих робіт силами власних місцевих бюджетів.

Виходячи із вищенаведеного, просимо Вас при формуванні планових завдань по ремонту автомобільних доріг загального користування державного і місцевого значення, врахувати пропозиції щодо ремонту доріг державного та місцевого значення на території Косівського району.

Прийнято на XIV сесії Косівської районної ради
07 червня 2018 року

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *