Рішення про звернення районної ради щодо необхідності вжиття заходів з метою недопущення зменшення надходжень до місцевих бюджетів від плати за землю за земельні ділянки, надані для залізниць у межах смуг відведення, надані гірничодобувним підприємствам для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин

УКРАЇНА
Косівська районна рада
сьоме скликання
чотирнадцята сесія

РІШЕННЯ
Від 07 червня 2018 року № 469-14/2018
м.Косів

Про звернення районної ради щодо необхідності вжиття заходів з метою недопущення зменшення надходжень до місцевих бюджетів від плати за землю за земельні ділянки, надані для залізниць у межах смуг відведення, надані гірничодобувним підприємствам для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин

Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

вирішила:

1. Схвалити звернення районної ради до Президента України П. Порошенка, Голови Верховної Ради України А. Парубія, Прем’єр-міністра України В. Гройсмана щодо необхідності вжиття заходів з метою недопущення зменшення надходжень до місцевих бюджетів від плати за землю за земельні ділянки, надані гірничодобувним підприємствам для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин.
2. Рішення надіслати Президенту України П. Порошенку, Голові Верховної Ради України А. Парубію, Прем’єр-міністру України В. Гройсману та народним депутатам України від Івано-Франківської області.
3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника голови районної ради Володимира Петричука та депутатську фракцію районної ради політичної партії «Воля» (П.Іваниниш).

Голова районної ради Павло Ванджурак

Президенту України
П. Порошенку
Прем’єр-міністру України,
В. Гройсману
Голові Верховної ради України,
А. Парубію

ЗВЕРНЕННЯ
щодо необхідності вжиття заходів з метою недопущення зменшення надходжень до місцевих бюджетів від плати за землю за земельні ділянки,
надані для залізниць у межах смуг відведення,
надані гірничодобувним підприємствам для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин

Ми, депутати Косівської районної ради, стурбовані прийняттям Закону України від 07.12.2017 № 2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році», яким статтю 284 Податкового кодексу України доповнено пунктом 284.4 наступного змісту: «284.4. Плата за землю за земельні ділянки, надані для залізниць у межах смуг відведення, надані гірничодобувним підприємствам для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин, справляється у розмірі 25 відсотків податку, обчисленого відповідно до статей 274 і 277 цього Кодексу».

Відповідно до пункту 19 частини першої статті 64 та пункту 4 частини першої статті 69 Бюджетного кодексу України плата за землю зараховується до складу доходів загального фонду місцевих бюджетів.

В результаті змін щодо справляння плати за землю за земельні ділянки, надані для залізниць у межах смуг відведення, надані гірничодобувним підприємствам для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин, місцеві бюджети втрачають 75 відсотків відповідної плати.

01.01.2018 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату», завдяки якому очікували збільшення надходження до місцевих бюджетів, оскільки вказаний закон розподіляє по 2% рентної плати за користування надрами до обласних та районних бюджетів та 1% – до бюджетів місцевого самоврядування за місцезнаходженням (місцем видобутку) відповідних природних ресурсів.

Проте, навіть якщо врахувати вищевказані доходи від рентної плати, то місцеві бюджети фактично зазнають значних втрат.

Вищевказані зміни в законодавстві негативно вплинуть на виконання місцевих бюджетів, призведуть до розбалансування їхніх показників, а по деяких місцевих бюджетах – навіть унеможливить здійснити видатки на захищені статті бюджетів.

Отже, вкрай необхідним є вжиття заходів щодо якнайшвидшого внесення змін до Податкового кодексу України, якими пункт 284.4. статті 284 Податкового кодексу України виключити, та щодо забезпечення надходження до місцевих доходів земельної плати землю за земельні ділянки, надані для залізниць у межах смуг відведення, надані гірничодобувним підприємствам для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин, у розмірі 100 відсотків податку, обчисленого відповідно до статей 274 і 277 цього Кодексу.

20 березня 2018 року було зареєстровано у Верховній Раді України проект Закону України № 8169 «Про внесення зміни до статті 284 Податкового кодексу України щодо недопущення зменшення надходжень до місцевих бюджетів від плати за землю на земельні ділянки, які надані для залізниць у межах смуг відведення, надані гірничодобувним підприємствам для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин».

Цим законопроектом пропонується виключити пункт 284.4 статті 284 Податкового кодексу України, що дозволить скасувати пільгову плату за земельні ділянки, надані для залізниць у межах смуг відведення, надані гірничодобувним підприємствам для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин, яка сьогодні справляється у розмірі 25 відсотків податку, обчисленого відповідно до статей 274 і 277 цього Кодексу. На даний час вказаний вище законопроект опрацьовується у відповідних комітетах.

Враховуючи значну актуальність вирішення вказаного вище питання, просимо:

  1. Вжити заходів щодо недопущення зменшення надходжень до місцевих бюджетів від плати за землю за земельні ділянки, надані для залізниць у межах смуг відведення, надані гірничодобувним підприємствам для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин.
  2. Забезпечити якнайшвидший розгляд і прийняття проекту Закону України «Про внесення зміни до статті 284 Податкового кодексу України щодо недопущення зменшення надходжень до місцевих бюджетів від плати за землю на земельні ділянки, які надані для залізниць у межах смуг відведення, надані гірничодобувним підприємствам для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин» (реєстраційний номер 8169).

Прийнято на XIV сесії Косівської районної ради
07 червня 2018 року

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *