Рішення про підтримку звернення ГО Всеукраїнське товариство «Гуцульщина»

УКРАЇНА
Косівська районна рада
сьоме скликання
чотирнадцята сесія

РІШЕННЯ

Від 07 червня 2018 року № 465-14/2018
м.Косів

Про підтримку звернення ГО Всеукраїнське товариство «Гуцульщина»

Розглянувши та обговоривши звернення ГО Всеукраїнське товариство «Гуцульщина», враховуючи висновки президії районної ради від 26.04.2018 р., керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

вирішила:

1. Підтримати звернення ГО Всеукраїнське товариство «Гуцульщина» до Прем’єр – міністра України Володимира Гройсмана, голови комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Сергія Власенка, народних депутатів України Юрія Дерев’янка, Василя Петьовки, Івана Рибака та Юрія Солов’я щодо збереження діючого адміністративно-територіального устрою гірських районів Гуцульщини (додається).
2. Рішення районної ради надіслати Прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману, голові комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Сергію Власенку, народним депутатам України Юрію Дерев’янку, Василю Петьовці, Івану Рибаку та Юрію Солов’ю.
3. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника голови районної ради Володимира Петричука та постійну депутатську комісію районної ради з питань законності, правопорядку, розвитку місцевого самоврядування, депутатської та інформаційної діяльності (В.Кавацюк).

Голова районної ради Павло Ванджурак

 

Прем’єр – міністру України Гройсману В. Б.

Звернення

Шановний Володимире Борисовичу!

Управа ГО Всеукраїнське товариство «Гуцульщина» підтримує схвалений Кабінетом Міністрів України проект Закону України «Про засади адміністративно-територіального устрою України». Зокрема пункт 1 проекту цього Закону визначає, що район — це адміністративно-територіальна одиниця субрегіонального рівня, яка складається з громад, загальна чисельність населення якого становить не менше ніж 150 тис. жителів. При цьому на територіях із щільністю населення менше середньої відповідної області, район може мати меншу кількість жителів, якщо площа такого району перевищує середню площу району по області.

Від імені товариства «Гуцульщина» та громадськості просимо зберегти на території Гуцульщини діючий адміністративно-територіальний устрій Верховинський, Коломийський, Косівський, Надвірнянський райони Івано-Франківської, Вижницький та Путильський Чернівецької, Рахівський Закарпатської областей, де в більшості проживають громадяни України, які ідентифікують себе з етнографічною групою Гуцули. При цьому необхідно взяти до уваги історико-географічні, демографічні, етнічні та культурно-мистецькі чинники. Слід врахувати те, що площа території в більшості районів перевищує середню по області, а щільність населення є нижчою середньо обласного показника. Окрім цього, населенні пункти в цих районах розташовані на гірських та високогірних територіях, де відсутня належна дорожня інфраструктура. Верховинський, Путильський та Рахівський райони є прикордонними.

Гуцульщина – це частина культурно-мистецької спадщини України. Демографічні показники, наявність суб’єктів адміністративних послуг, соціально-культурної інфраструктури в кожному з цих районів відповідають засадам окремої адміністративно – територіальної одиниці. В разі об’єднання з іншими районами жителі гірських районів можуть бути позбавлені права отримувати якісні медичні, освітні, культурні та інші адміністративні послуги, розбудовувати інфраструктуру, розвиватися як етнографічний автентичний культурно-мистецький, туристичний Гуцульський край. Вбачаємо, що реформована районна влада повинна від імені держави забезпечити виконання конституційних гарантій шляхом координації діяльності органів місцевого самоврядування територіальних громад в галузях освіти, охорони здоров’я, соціального та пенсійного забезпечення, правоохоронної та мобілізаційної діяльності, збереження культури, економічного розвитку та інвестиційної діяльності. Це буде сприяти покращенню соціально – економічного розвитку територій.

Виходячи з вищенаведеного просимо Вас, шановний Володимире Борисовичу, сприяти створенню Урядової комісії для вивчення ситуації в гірських населених пунктах та підготовці рекомендацій щодо прийняття відповідних законодавчих актів і урядових програм спрямованих на підтримку їх соціально-економічного розвитку. На цій території просимо зберегти існуючий районний адміністративно-територіальний устрій.

Сподіваємось на вашу підтримку і розуміння у вирішенні цього важливого для Гуцулів питання.

Голова ГО Всеукраїнське товариство «Гуцульщина» Дмитро Стефлюк

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *