Косівський район отримав два проекти-переможці за результатами Конкурсу ініціатив карпатських громад

Косівська районна рада з приємністю інформує про підсумки Конкурсу ініціатив карпатських громад, що був організований упродовж березня-травня цього року з ініціативи Асоціації органів місцевого самоврядування “Єврорегіон Карпати – Україна”. Конкурс проводиться у рамках програми “Карпатська мережа регіонального розвитку», що є переможцем конкурсного відбору проектів регіонального розвитку, які реалізовуватимуться за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу в рамках програми підтримки секторальної політики – підтримка регіональної політики України.

23 червня 2018 року під час ІІІ Форуму місцевого розвитку у Трускавці були оприлюднені офіційні результати зазначеного Конкурсу. Косівщина отримала два проекти-переможці:

1) Спільний проект Косівської та Вижницької районних рад «Налагодження міжрегіонального партнерства з Легіоновським повітом Республіки Польща як можливість популяризації історико-культурної спадщини Гуцульщини за межами етнорегіону».
2) Проект Косівської міської ради «Фестивалізація історико-культурної спадщини Косівщини».

Ідея проведення такого конкурсу народилась в минулому році у Трускавці, під час ІІ Форуму місцевого розвитку, де голови рад чотирьох карпатських областей домовились про те, щоб розробити і провести спільний конкурс, скерований на розвиток Карпатського регіону. Домовились і зробили. Конкурс ініціатив місцевих карпатських громад відбувся одночасно у чотирьох областях: Львівській, Івано-Франківській, Чернівецькій та Закарпатській. На цей конкурс подали 107 проектів. Переможцями стали 32 проекти на загальну суму 9,1 млн. грн. Крім того, серед переможців є 4 міжрегіональні проекти.

Спільний проект Косівської та Вижницької районних рад «Налагодження міжрегіонального партнерства з Легіоновським повітом Республіки Польща як можливість популяризації історико-культурної спадщини Гуцульщини за межами етнорегіону» об’єднав 7 партнерів проекту з числа представницьких органів місцевого самоврядування Івано-Франківської та Чернівецької областей, Мазовецького воєводства Республіки Польща, культурно-мистецьких та наукових установ Косівщини і Вижниччини (Косівський музей народного мистецтва та побуту Гуцульщини (філіал Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й.Кобринського), Косівський інститут прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв, Вижницький коледж прикладного мистецтва імені В.Ю.Шкрібляка). Партнери проекту спрямують свої зусилля протягом найближчих 6 місяців на налагодження сталого міжрегіонального співробітництва у сфері збереження, розвитку та популяризації автентичної історико-культурної спадщини Гуцульщини за межами етнорегіону, налагодження міжкультурного діалогу з польськими партнерами.

Основними завданнями спільного проекту передбачається, зокрема, проведення наукового дослідження з виявлення локальних особливостей жіночого та чоловічого народного строю початку та середини ХХ ст. у досліджуваних селах Старий Косів, Вербовець, Смодна та Черганівка Косівського району та презентувати сучасну інтерпретацію автентичних одягових традицій Косівського і Вижницького районів, що розглядаються як унікальні етнографічні осередки, через напрацювання Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва ЛНАМ та Вижницького коледжу прикладного мистецтва імені В.Ю.Шкрібляка;

Відповідні напрацювання будуть презентовані для широкої аудиторії з Косівського району на базі Косівського музею народного мистецтва і побуту Гуцульщини (філіалу Національного музею народного мистецтва Гуцульщини і Покуття імені Й.Кобринського), Вижницького району – на базі Вижницького коледжу прикладного мистецтва ім.В.Ю.Шкрібляка та на території Легіоновського повіту (Республіка Польща).

Кінцевим етапом в реалізації спільного проекту має стати пошук нових партнерів для налагодження подальшої систематичної українсько-польської співпраці з музейними, науковими, культурно-мистецькими установами Легіоновського повіту щодо популяризації історико-культурної спадщини Гуцульщини на території польських партнерів, та культурно-мистецьких надбань поляків – на території Косівського і Вижницького районів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *