Делегація Косівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 взяла участь у партнерській поїздці до Польщі у рамках реалізації проекту «Відлуння Вітчизни»

Протягом 14-19 червня 2018 р. 20 учнів 5-10 класів, а також двоє учителів Косівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 з класами поглибленого вивчення англійської мови: Грималюк Галина Миколаївна та Цьолковська Богдана Миколаївна, у рамках реалізації польсько-українського проекту «Відлуння Вітчизни», взяли участь у поїздці до партнерських шкіл в Жегєстові та Верхомлі разом з учнями та вчителями з м.Івано-Франківська.

Нагадаємо, що на початку 2017-2018 навчального року вихованці Косівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 з класами поглибленого вивчення англійської мови стали учасниками міжнародного польсько-українського освітньо-пізнавального проекту «Відлуння Вітчизни», який фінансувався Міністерством національної освіти Республіки Польща та реалізовувався польською ГО «Покоління». Суть проекту полягала у налагодженні співпраці між школами Польщі та України, в яких навчають польської мови, з метою підвищення рівня її викладання, а також для загального покращення ознайомлення із польською історією, культурою та географією.

Програма перебування у Республіці Польща передбачала візити до шкіл Жегєстова та Верхомлі, презентацію українських та польських путівників, спільні уроки з учнями згаданих закладів, похід на гору Верхомля, а також сплав річкою Попрад та екскурсію стародавнім Краковом.

Українська делегація проживала в затишному гостинному відпочинковому осередку «Анджеювка», де діти мали можливість грати в різні спортивні та інтелектуальні ігри, весело і корисно проводити увесь вільний час.

Також учні та вчителі відвідали відпочинковий маєток «Зося», де була організована зустріч із народним ансамблем місцевих гуралів. Українські школярі мали можливість поспівати польських та українських пісень при ватрі, зорганізованій у відпочинковому осередку.

Останній день перебування у Польщі збагатив дітей по-особливому, – розповідає вчителька польської мови Косівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 Богдана Цьолковська, – оскільки разом із польськими друзями вони побували в історичному місті Кракові. Давнє місто зачарувало усіх своєю історією, пам’ятками архітектури і культури. У супроводі екскурсовода учні пройшлися «Королівським Шляхом», розпочавши його від королівського замку Вавель до Площі Ринок та Маріїнського костелу.

За словами директорки Косівської загальноосвітньої школи Галини Грималюк, обмін досвідом та приятельські стосунки, що склалися між школами-партнерами з України і Польщі став важливою подією для життя Косівської школи №1 та її учнів. «Адже можливість побувати у Польщі, познайомитися і поспілкуватися із польськими дітьми, пізнати їх звичаї, традиції та культуру відкрили для нас цікавий світ інтеграційних зустрічей, які молодь планує у подальшому продовжувати. Не залишилися осторонь і педагоги, які мали можливість теж обмінятися досвідом із своїми польськими колегами. Молодь та вчителі чудово провели час, спілкуючись та обмінюючись враженнями без жодних мовних бар’єрів. Приємною несподіванкою для польських дітей були подарунки, які приготували для них наші учні – вишиті футболки та українські солодощі. У відповідь польська молодь запросила усіх на піцу та морозиво, організувала під керівництвом директора школи Лідії Лукасик, прощальну зустріч-вечірку», – згадує про візит директорка Косівської ЗОШ.

Проект «Відлуння Вітчизни» закінчився, але між Косівською ЗОШ І-ІІІ ст..№1 та польськими активістами налагоджено дружні стосунки. І вже сьогодні обидві сторони спільно будують плани на майбутнє з тим, щоб продовжувати і розвивати співпрацю, залучати більше молоді до українсько-польських обмінів, налагоджувати сталий міжкультурний діалог, готувати й реалізовувати спільні проекти та ініціативи. Зокрема, Косівська ЗОШ отримала пропозицію від одного з волонтерів проекту – пана Кшиштофа Пьотровскєго – про організацію спільних заходів у жовтні цього року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *