Прес-випуск до Дня Європи

Європейські країни – основні партнери Івано-Франківщини у зовнішньоекономічній діяльності

 Головне управління статистики інформує.

Країни Європи і країни Європейського Союзу зокрема, упродовж ряду років є основними партнерами області у зовнішньоекономічній діяльності підприємств області та займають пріоритетне місце в інвестуванні економіки Івано-Франківщини.

На кінець 2017р. в економіку області з початку інвестування нерезидентами країн ЄС вкладено 831,7 млн.дол. США прямих інвестицій (акціонерного капіталу) або 91,5% загального обсягу, у тому числі протягом останніх п’яти років ними інвестовано 407,5 млн.дол. (89%).

Із 49 країн-інвесторів області майже кожна друга є країною ЄС. Головними інвесторами виступають нерезиденти Кіпру, якими вкладено 458,4 млн.дол. США, Нідерландів (208,9 млн.дол.), Польщі (39,7 млн.дол.), Данії (31,7 млн.дол.), Німеччини (28,3 млн.дол.). Цими країнами залучено майже 85% загального обсягу акціонерного капіталу з країн ЄС за весь період вкладень.

Для іноземних інвесторів найбільш інвестиційно привабливими є  підприємства переробної промисловості, в які вкладено три чверті загального обсягу інвестицій з країн ЄС, оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів (11,1%), сільського, лісового та рибного господарства (8,4%).

Важливим сегментом співпраці області з країнами Європи є зовнішня торгівля товарами та послугами. До країн Європи суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності у 2017р. відвантажено товарів                         на 419,2 млн.дол. США, отримано з Європи – на 372,3 млн.дол. США, що перевищило обсяги попереднього року відповідно на 23% та 20,7%.

У 2017р. до країн Європи спрямовано 63% експорту усіх товарів, у т.ч. до країн Європейського Союзу – 61,9%, де понад 80% склали поставки до Румунії, Польщі, Чехії, Німеччини, Словаччини, Італії, Нідерландів, Латвії.

До країн ЄС відвантажували, в основному, механічні та електричні машини, деревину і вироби з деревини, продукти рослинного походження, продукцію  хімічної  та  пов’язаних  з  нею  галузей  промисловості, текстильні матеріали  та  текстильні  вироби, полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них, мінеральні продукти. Слід зазначити, що у 2017р. порівняно з попереднім роком значно збільшився експорт продукції  хімічної  та  пов’язаних  з  нею  галузей  промисловості,  мінеральних продуктів.

Імпорт з країн Європи становив 75,7% від  загального обсягу, у т.ч. з країн Європейського Союзу – 56,6%. Понад три чверті надходжень з цієї групи країн отримано з Німеччини, Польщі, Румунії, Італії, Угорщини, Чехії.

У структурі імпорту з країн ЄС вагомі обсяги припадали на механічні  та  електричні машини, полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них, продукцію хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, масу з деревини або інших волокнистих целюлозних матеріалів, засоби наземного транспорту, літальні апарати, плавучі засоби,  недорогоцінні метали та вироби з них, текстильні матеріали  та  текстильні  вироби.

Європейським країнам у 2017р. надано майже 80% від загального обсягу експорту послуг, їх обсяги у порівнянні з 2016р. збільшилися на 6,4%. Імпорт послуг  з  країн  Європи  становив  90,5% від  загального обсягу та зменшився  у порівнянні з попереднім роком на 12,1%.

Довідково: День Європи в Україні встановлено Указом Президента України                         від 19 квітня 2003 року і відзначається щорічно у третю суботу травня.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *