Проект рішення про підтримку звернення Коломийської районної ради

УКРАЇНА
Косівська районна рада
сьоме скликання
п’ятнадцята сесія

РІШЕННЯ

Від _______2018 року № ____15/2018
м.Косів

Про підтримку звернення Коломийської районної ради

Розглянувши рішення Коломийської районної ради від 27.06.2018 р. №485-21/2018 «Про звернення районної ради», відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи висновки та пропозиції президії районної ради, районна рада
вирішила:

1. Підтримати рішення Коломийської районної ради №485-XXІ/18 від 27.06.2018 року, з приводу звернення щодо недопущення чергового підвищення ціни на природний газ для потреб населення та перегляду підходів в питанні регулювання тарифів на природний газ для населення з метою встановлення справедливих цін до Президента України П.Порошенка, Голови Верховної Ради України А.Парубія, Прем’єр – міністра Укарїни В.Гройсмана, Голови національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг О.Кривенка (додається).
2. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника голови районної ради Володимира Петричука та постійну депутатську комісію районної ради з питань будівництва, енергетики, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства (В. Зеленивич).

Голова районної ради Павло Ванджурак

 

Текст звернення Коломийської районної ради від 27 червня 2018 року № 485-XXІ/18

Президенту України
п. П. ПОРОШЕНКУ

Голові Верховної Ради України
п. А. ПАРУБІЮ

Прем’єр-міністру України
п. В. ГРОЙСМАНУ

Голові Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг
п. О. Кривенко

ЗВЕРНЕННЯ

На сьогоднішній день питання регулювання ціни природного газу є особливо важливим для України, адже, процеси пов’язані із ним, мають масштабне значення та вагомий вплив на економічний розвиток держави.

Підвищення ціни на газ вимагає постанова Кабінету Міністрів України № 187 від 22 березня 2017 року, розроблена Міністерством економічного розвитку і торгівлі. Так, у відповідності до постанови КМУ,вона розраховується на базі імпортного паритету – середня ціна імпортного газу за певний період. Вимога Міжнародного валютного фонду щодо приведення ціни на газ до рівня імпортного паритету викликає негативну оцінку населення України, у тому числі і мешканців нашого району.

Так, відповідно до ст.13 Конституції України земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об’єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією. Хочемо наголосити, що державна політика у сфері житлово-комунальних послуг має базуватися на принципі регулювання тарифів з урахуванням досягнутого рівня соціально-економічного розвитку та природних особливостей регіону.

Україна має найпотужнішу газотранспортну систему та серед інших країн Європи має у своєму розпорядженні найбільші запаси природного газу в підземних газових сховищах. У нас є потенціал повністю забезпечити себе газом власного видобутку, адже, Україна входить до трійки держав Європи з найбільшими запасами газу, проте, здійснює видобуток лише 2% від розвіданих запасів. Видобутого в Україні газу бракує для задоволення навіть третини власних потреб. При очевидних ознаках газової залежності в Україні практично нічого не робиться для того, щоб збільшити видобуток власного газу чи скоротити його надмірне споживання. Тому розвиток та оптимальне функціонування паливно-енергетичного комплексу нашої держави є одним з найголовніших факторів забезпечення життєздатності її економіки, задоволення соціальних потреб населення. З огляду на кризове становище в Україні існує ймовірність того, що рівень несплати за житлово-комунальні послуги населення може суттєво зрости і підприємства галузі не покриють своїх витрат.

Слід зазначити, що Україна є соціальною державою. Ця норма закріплена в ч. 1 ст.З Конституції України – людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Депутати Коломийської районної ради Івано-Франківської області занепокоєні ситуацією, що складається в країні довкола ціни на газ тому вважаємо, що підвищення цін для населення без реформування усієї енергетичної галузі не матиме позитивних результатів, адже енергетична галузь України є неефективною, непрозорою та корумпованою. Ціна, яка встановлена на даний період і так зависока, подальше її підвищення є неприпустимим. Зростання цін, безробіття, низький дохід населення, війна на Сході країни стали справжнім випробуванням для народу.

Згідно зі статтею 5 Конституції України носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ, який здійснює владу через сформовані у встановленому Конституцією та законами України порядку органи законодавчої, виконавчої, судової влади та органи місцевого самоврядування.

Враховуючи вищезазначене, просимо Вас ініціювати на державному рівні проведення перевірки діяльності Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, а також діяльності компаній на газовому ринку, ринках теплової та електроенергії, за результатами якої вжити заходів із коригування тарифів на житлово-комунальні послуги до економічно обґрунтованого рівня.

Щоб уникнути і до того непростої ситуації в суспільстві щодо чергового підвищення ціни на газ, враховуючи високу соціальну напругу в суспільстві по даному питанню, ми, депутати Коломийської районної ради VII демократичного скликання, звертаються до Президента України, як гаранта Конституції, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг України, з вимогою:

1. Не допустити чергового підвищення ціни на природний газ для потреб населення.
2. Переглянути підходи в питанні регулювання тарифів на природний газ для населення з метою встановлення справедливих цін.

Прийнято на XXI сесії районної ради VII демократичного скликання 27 червня 2018 року

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *