На Косівщині пройшов ІІ-й відкритий обласний фестиваль кераміки, ремесел і фольклору «Мальований дзбаник»

Прикарпатське місто Косів – відомий в Україні та за її межами центр гуцульської кераміки та ремесел. На Косівщині працюють понад 300 майстрів народних промислів, у місцевих мешканців зібрані більше двох десятків приватних колекцій декоративно-ужиткового мистецтва.

Впродовж 6-7 вересня цього року в місті Косові відбувся ІІ-й відкритий обласний фестиваль кераміки, ремесел і фольклору, та V фест-конкурс «Мальований дзбаник», в якому взяли участь керівництво району голова районної ради Павло Ванджурак і голова районної державної адміністрації Віталій Кічеряк.

На ІІ-й відкритий обласний фестиваль кераміки, ремесел та фольклору “Мальований дзбаник” з’їхались шанувальники косівської кераміки, а також колоритний фестиваль зібрав численних гостей як з України, так і з-за кордону.

Під звуки трембіт на літній сцені відбулося урочисте відкриття свята, на якій виступили вихованці районного центру дитячої творчості.

З вітальним словом перед присутніми на фестивалі виступили представники влади: Павло Ванджурак – голова Косівської районної ради, Вітілій Кічеряк – голова Косівської районної державної адміністрації та організатори фестивалю та поважні гості з Києва, Івано-Франківська та багато запрошених гостей фестивалю.

Біля районного будинку культури просто неба розгорнулася виставка-ярмарок керамічних виробів, косівських майстрів оригінальної авторської кераміки. Проведення відкритого обласного фестивалю кераміки, ремесел і фольклору та V фест-конкурсу «Мальований дзбаник» на Косівщині відроджує та популяризує народні звичаї та обряди, мальовану косівську кераміку, не тільки в Україні та поза її межами.

У програмі фестивалю представлено : виставка-ярмарок творів майстрів-керамістів та інших видів мистецтва, конкурси, майстер-класи, урочистий концерт, етнічні смаколики, гончарна ватра.

Гості ознайомились із насиченою програмою ІІ-го відкритого обласного фестивалю кераміки, ремесел та фольклору “Мальований дзбаник”, яка вкотре привернула увагу громадськості до питання збереження нематеріальної культурної спадщини рідного краю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *