Рішення про звернення районної ради з приводу здійснення габаритно-вагового контролю № 490-15\2018

УКРАЇНА
Косівська районна рада
сьоме скликання
п’ятнадцята сесія

РІШЕННЯ

від 06 вересня 2018 року № 490-15\2018
м.Косів

Про звернення районної ради

Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада
вирішила:

1. Звернутись до Міністерства інфраструктури України, Управління Укртрансбезпеки в Івано-Франківській області з приводу здійснення габаритно-вагового контролю (текст звернення додається).
2. Рішення районної ради надіслати Міністру інфраструктури України В.Омеляну, начальнику управління Укртрансбезпеки в Івано-Франківській області О.Суковатому.
3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника голови районної ради Володимира Петричука та постійну комісію районної ради з питань будівництва, енергетики, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства (В.Зеленевич).

Голова районної ради Павло Ванджурак

Міністру інфраструктури України
Володимиру Омеляну
Начальнику Управління
Укртрансбезпеки в
Івано-Франківській області
Олегу Суковатому

Звернення

Ми, депутати Косівської районної ради, глибоко стурбовані ситуацією, яка склалася внаслідок руйнування автомобільних доріг району великоваговими транспортними засобами.

Однією з причин виникнення значних деформацій і руйнувань покриття проїзної частини автомобільних доріг є перевищення габаритно-вагових параметрів транспортних засобів понад установлені законодавством норми. Ця ситуація є особливо загрозливою і тому, що довгий час в Україні фактично був відсутній системний габаритно-ваговий контроль.

Проте використання пересувних пунктів габаритно-вагового контролю ускладнено тим, що на даний час відсутня достатня кількість майданчиків для здійснення такого контролю, які повною мірою відповідають вимогам чинних нормативних документів. Облаштування зазначених майданчиків вимагає тривалого часу та значних фінансових ресурсів.

Питання здійснення габаритно-вагового контролю за рухом великовантажних транспортних засобів особливо актуально постає з настанням літнього сезону, підвищенням температури повітря, а також перевезенням сільськогосподарської продукції. Також для нашого району актуальним є питання перевищення габаритно-вагових параметрів під час перевезення будівельних матеріалів у зв’язку із функціонуванням кар’єрів.

Посилення габаритно-вагового контролю на автошляхах сприятиме збереженню мережі автомобільних доріг, а відтак і безпечному руху транспорту, наповненню державного бюджету за рахунок надходження плати за проїзд автодорогами загального користування транспортними засобами, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативи.

Вважаємо, що для збереження автомобільних доріг слід посилити відповідальність перевізників вантажів, а також запровадити таку ж відповідальність і для вантажовідправників. Крім того, слід внести до Кодексу України про адміністративні правопорушення норми щодо посилення відповідальності за продовження руху автомобілем після зважування при наявності відповідних порушень та за рух транспорту при перевищенні температурних показників у літній період.

Актуальним є також питання наявності достатньої кількості майданчиків з метою забезпечення ефективного перекриття усіх важливих напрямків руху транспортних засобів.

З огляду на викладене та враховуючи, що пересувні пункти габаритно-вагового контролю влаштовуються на автомобільних дорогах у спеціально обладнаних для проведення такого контролю місцях, вимоги до яких визначені нормативними документами, звертаємося до Вас з проханням погодити можливість роботи пересувних пунктів габаритно-вагового контролю, як виняток, на період, необхідний для влаштування достатньої кількості майданчиків для здійснення габаритно-вагового контролю, на ділянках доріг державного значення, де це не створюватиме загрози для учасників дорожнього руху.

Також пропонуємо розглянути питання збільшення видатків на будівництво та облаштування майданчиків для здійснення габаритно-вагового контролю пересувними пунктами.

Прийнято на XV сесії Косівської районної ради
06 вересня 2018 року

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *