Рішення про звернення районної ради з приводу врегулювання проблеми відсутності надходжень до місцевих бюджетів акцизного податку з нафтопродуктів № 492-15\2018

УКРАЇНА
Косівська районна рада
сьоме скликання
п’ятнадцята сесія

РІШЕННЯ

від 06 вересня 2018 року № 492-15\2018
м.Косів

Про звернення районної ради

Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада
вирішила:
1. Звернутись до голови Верховної Ради України, голови комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики з приводу врегулювання проблеми відсутності надходжень до місцевих бюджетів акцизного податку з нафтопродуктів (текст звернення додається).
2. Рішення районної ради надіслати голові Верховної Ради України А.Парубію, голові комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Н.Южаніній.
3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника голови районної ради Володимира Петричука та постійну комісію районної ради з питань будівництва, енергетики, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства (В.Зеленевич).

Голова районної ради Павло Ванджурак

 

Голові Верховної Ради України
А.Парубію
Голові комітету Верховної Ради України з питань
податкової та митної політики
Н.Южаніній

Ми, депутати Косівської районної ради, звертаємося до Вас у зв’язку із ситуацією, що склалася через відсутність надходжень до бюджетів місцевого самоврядування коштів акцизного податку з нафтопродуктів.

На місцях утворились обставини, за яких органи місцевого самоврядування не мають змоги профінансувати першочергові потреби та захищені статті видатків через ненадходження акцизного податку з нафтопродуктів, який в окремих бюджетах складає до 45% загального фонду бюджету. Невдоволення в територіальних громадах зростає, а в бюджетах збільшується заборгованість за розрахунками по захищених статтях видатків. Це ставить під загрозу фінансування бюджетних установ та призводить до загострення ситуації на місцях.

Справа в тому, що згідно з Порядком зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального до бюджетів місцевого самоврядування, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.2017 № 96, органи місцевого самоврядування відповідно до їх часток продажів щоденно повинні отримувати з державного бюджету 13,44% акцизного податку з виробництва та імпорту нафтопродуктів. Але, органи місцевого самоврядування не отримують з цього джерела жодних коштів.

Як наслідок – органи місцевого самоврядування базового рівня опинилися в ситуації коли не в змозі виконувати свої повноваження, що в кінцевому результаті веде до зниження якості та обсягу наданих послуг населенню, а також призводить до дестабілізації соціально-економічного розвитку регіонів.

З метою запобігання порушення принципів податкової стабільності і бюджетної збалансованості, недопущення втрат місцевих бюджетів, звертаємося з проханням посприяти терміновому врегулюванню проблеми відсутності надходжень до місцевих бюджетів акцизного податку з нафтопродуктів.

Прийнято на XV сесії Косівської районної ради
06 вересня 2018 року

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *