Голова районної ради Павло Ванджурак взяв участь у XVII Всеукраїнській нараді-семінар для представників органів місцевого самоврядування

11-14 вересня цього року в смт Затока Одеської області стартувала щорічна Всеукраїнська нарада-семінар для представників органів місцевого самоврядування, в якій взяв участь голова Косівської районної ради Ванджурак Павло Іванович.

На захід прибули представники районних та обласних рад, представники Секретаріату Кабінету Міністрів України, центральних органів виконавчої влади, міжнародних організацій, народні депутати, провідні експерти, спікери заходу – високопосадовці органів державної влади, фахові експерти, науковці та представники міжнародних організацій.

Відповідно до Програми наради – семінару розглянуто питання на теми: перспективи нормативного забезпечення децентралізації, медичної та освітньої реформи, комунальної власності, фіскальної політики, залучення інвестицій , законодавчі перспективи служби ОМС.

В офіційному відкритті взяли участь Сергій Чернов, Президент асоціації, голова Харківської обласної ради, В’ячеслав Негода, перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житло-комунального господарства, Василь Гуляєв, народний депутат України, Ігор Парасюк , директор проекту ПУЛЬС та Юрій Ганущак, директор Інституту розвитку територій.

В рамках наради-семінару проходили пленарні дискусії стосовно загальних тем: «Головні гравці головної реформи країни» “Децентралізація, як основа для формування ефективної системи організації влади” та “Районна рада – об’єднана територіальна громада – районна державна адміністрація: шляхи подолання передумов конфлікту компетенцій”.

Представники Програми Ради Європи провели дві фахові майстерні проекту ПУЛЬС для з’ясування інтересів у підвищенні професійної кваліфікації, а також розповіли про методику організації регіональних конкурсів журналістських робіт на тему децентралізації.

Перспективи децентралізації головам обласних та районних рад окреслили: В’ячелав Негода, перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ , Андрій Гук, менеджер Програми Ради Європи, Максим Бризіцький — експерт Програми «U-LEAD з Європою».

Важливою темою стали секторальні реформи у галузі медицини та освіти « Актуальні галузеві реформи – освіта та медицина».

У дискусійній панелі взяли участь Павло Ковтонюк, заступник Міністра охорони здоров’я та Тетяна Орабіна, начальник управління координації центрів реформ МОЗ, які озвучили для присутніх учасників заходу питання щодо впровадження медичної реформи у системи охорони здоров’я , створення максимальних можливостей для надання якісних та доступних медичних послуг.

У ході наради-семінару проведено, Айедером Сеїтосманов, Експертом Проекту, що організований Шведсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» інтерактивний тренінг на тему «Оптимізація шкільної освіти».

Про залучення інвестицій до громад та використання наявного економічного потенціалу розповів представникам ОМС Василь Кашевський, радник з питань планування регіонального розвитку та впровадження проектів програми «U-LEAD з Європою».

Презентував для учасників заходу головні новації у системі реформуванні освітньої галузі – експерт з питань освіти Програми «U-LEAD з Європою» Сергій Дятленко.

На завершення офіційної частини Всеукраїнської наради-семінару для представників органів місцевого самоврядування, учасниками заходу розглянуто питання служби в органах місцевого самоврядування, фіскальної політики та комунальної власності.

Також в рамках наради-семінару, для представників районних та обласних рад проведено дебати «Навіщо об»єднуватися », що організовано Швейцарсько-українським Проектом DESPRO.

Діалог за тематичним напрямком , провели з представниками ОМС Василь Куйбіда , Президент Національної академії державного управління при Президентові України, Андрій Заболотний, заступник голови Національного агенства України з питань державної служби, Віра Козіна та Віктор Венцель – експерти Програми «U-LEAD з Європою.

В рамках Програми заходу заступник голови Національного агенства України з питань державної служби Андрій Заболотний окреслив законодавчі перспективи служби в ОМС. Особливості наповнення місцевих бюджетів 2019 в цифрах, якою буде мінімальна зарплата у 2019 році та про інші бюджетні показники розповів для представників органів місцевого самоврядування – експерт з фінансів Програми «U-LEAD з Європи» Віктор Венцель.

Підсумовуючи Всеукраїнську нараду-семінар Президент Української асоціації районних та обласних рад Сергій Чернов озвучив проект Резолюції Всеукраїнської наради – семінару , яка наголошує на необхідності проведення низки навчальних програм для представників органів місцевого самоврядування та широкій комунікаційній роботі.

Таким чином учасники наради-семінару для представників органів місцевого самоврядування , яка організована Українською асоціацією районних та обласних рад у смт Затока Одеської області обговорили низку важливих тем та ділились досвідом своєї роботи в умовах децентралізації.

Всеукраїнська нарада-семінар, яка присвячена актуальним питанням процесу децентралізації та реформуванню органів місцевого самоврядування, дала можливість очільникам районних та обласних рад поставити питання високопасодавцям органів державної влади та експертам, представникам міжнародних організацій, обмінятися думками, поставивши нові завдання.

Детальніше можна ознайомитись на сайті Української асоціації районних та обласних рад.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *