В районі відбулася нарада з головами сільських, міської рад, керівниками лісових господарств щодо оподаткування земельних ділянок, наданих на землях лісогосподарського призначення земельним податком

Вчора, 18 вересня 2018 року у сесійній залі районної ради відбулася нарада з представниками органів місцевого самоврядування, директорами лісових господарств району щодо внесення змін до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств», який набрав чинності з 15.08.2018 року, яку провели голова районної ради Павло Ванджурак спільно із головою районної державної адміністрації Віталієм Кічеряком.

В нараді взяли участь начальник відділу у Косівському районі Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області Іванна Сайнюк, заступник начальника Косівської державної податкової інспекції Коломийського управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області Катерина Крицкалюк, працівники структурних підрозділів райдержадміністрації, голови сільських, селищних, міської рад, представники від ОТГ, керівники лісових господарств району.

Відповідно до порядку денного наради обговорено питання щодо внесення змін до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств», який набрав чинності з 15.08.2018 року. На основі діючого закону внесено зміни до однієї із статей, а саме ст. 273 «Оподаткування земельних ділянок, наданих на землях лісогосподарського призначення (незалежно від місця знаходження)земельним податком», відповідно до яких лісові землі підлягають оподаткуванню земельним податком. З метою дотримання вимог законодавства, суб’єкти господарювання, у яких в використанні є зазначені вище лісові земельні ділянки, повинні подати податкові декларації з плати за землю (земельний податок).

На підставі чинного законодавства декларування земельного податку за лісові землі, що використовуються для ведення лісового господарства, юридичні особи повинні здійснити шляхом подання податкових декларацій не пізніше 20 вересня поточного року за період, починаючи з 15.08.2018 року.

Ставки земельного податку визначаються рішеннями місцевих рад та ОТГ. При цьому, згідно ст. 277.1 Податкового кодексу України ставка земельного податку за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено, встановлюється у розмірі не більше 5% від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *