Школярки з Косова взяли участь у відзначенні Дня європейського співробітництва, організованого Програмою транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020

Нещодавно учні Косівської ЗОШ І-ІІІ ст.№2 пройшли відбір і взяли участь у фіналі освітньої кампанії для шкіл від Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 у рамках щорічного відзначення Дня європейського співробітництва.

Оскільки 2018 рік є також Європейським роком культурної спадщини, цьогорічна фінальна подія була присвячена темі «Спадщина і ми» та проходила в околицях міста Львова. До складу команди увійшли дівчата з 9-10 класів: Боєчко Вікторія, Барчук Тереза, Гостюк Ірина та Костинюк Тетяна, керівник команди – Костинюк Уляна, вчитель української мови та літератури, постійний член оргкомітету місцевого етно-фестивалю «Лудинє».

З 21 по 23 вересня 2018 року, на базі відпочинкового комплексу «Grand Resort» українські, польські та білоруські школярі спілкувалися із ровесниками, обговорювали історію, традиції та сьогодення своїх країн, навчалися розуміти одне-одного та діяти спільно. За допомогою ігор, квестів, екскурсій і неформального спілкування молодь з України, Польщі і Білорусі дізнавалась про середовище життя своїх нових друзів.

«Вранці 22 вересня для учасників проекту був організований квест, під час якого дітей розподілили на транскордонні команди, і вони мали пройти 12 локацій з різноманітними завданнями, що були пов’язані з історією, культурою та спадщиною своїх народів. Того ж дня школярі розпочали роботу над спільними мистецькими проектами (“Танець”, “Спів”, “Мода”, “Музей” та “Візуальне мистецтво”). Розподіл на групи відбувався відповідно до талантів та уподобань учасників. Спілкуючись з організаторами, ми дізналися, що саме наше відео, яке базувалося на тематиці фестивалю «Лудинє», надихнуло їх на створення одного з напрямків мистецьких поектів, а саме: «Мода», – розповідає одна з учасниць команди Тетяна Костинюк. – Третього дня ми побачили презентацію їхньої спільної роботи у центрі Львова в Італійському дворику. Вона відбулася за допомогою низки перфомансів, до створення яких були залучені діти. Ми побачили та стали учасниками креативного шоу талантів.

Ввечері на всіх учасників чекали подарунки та призи від організаторів, а також запальна дискотека!»

Програма транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна вже 15 років підтримує процеси розвитку на прикордонній території Польщі, Білорусі та України шляхом фінансування різноманітних проектів.

Уляна Костинюк, вчителька Косівської ЗОШ №2 І-ІІІ ступенів, звернула увагу на тому, що за словами організаторів цьогорічної освітньої кампанії, метою цього обміну було передусім створення нової комунікативної та діалогової співпраці, спрямованої на збереження і розвиток культурної та історичної спадщини країн прикордонного регіону, зміцнення культурних зв’язків і співпраці, покращення іміджу та привабливості регіону. Усі учасники отримали незабутні враження від участі у цьому проекті, а також здобули новий досвід транскордонної комунікації.

Учасниці команди з міста Косова висловлюють щиру подяку усім організаторам цього чудового дійства, а також рідній школі та Косівській районній раді за допомогу і підтримку.

У свою чергу, Косівська районна рада бажає місцевій молоді буди такою ж активною та цілеспрямованою, брати участь у нових цікавих проектах і з гордістю презентувати свій рідний край!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *