Делегація Косівщини презентувала історико- культурну спадщину Гуцульщини у місті Legionowo Легіоново Республіки Польща

У червні 2018 року Косівська районна рада стала одним із переможцем спільного проекту Косівської та Вижницької районних рад, членів АОМС «Єврорегіон Карпати-Україна» – «Налагодження міжрегіонального партнерства з Легіоновським повітом Республіки Польща як можливість популяризації історико-культурної спадщини Гуцульщини за межами етнорегіону».

Його основна мета – налагодження міжкультурного українсько-польського діалогу та сталого міжрегіонального співробітництва між двома сусідніми районами Івано-Франківської і Чернівецької областей та органами місцевого самоврядування Легіоновського повіту Мазовецького воєводства Республіки Польща у сфері збереження, розвитку та популяризації автентичної історико-культурної спадщини Гуцульщини за межами етнорегіону.

У ході робочої поїздки голова Косівської районної ради Павло Ванджурак з делегацією Косівщини відвідали місто Легіонова Мазовецького воєводства Республіки Польща. В рамках реалізації спільного проекту Косівської та Вижницької районних рад “Налагодження транскордонного партнерства з Легіоновським повітом Республіки Польща як можливість популяризації історико-культурної спадщини Гуцульщини за межами етнорегіону» в м. Легіоново (Польща) відбулася мистецька імпреза. що передбачала презентацію частини історико-культурної спадщини Гуцульщини на території однієї з європейських держав.

В залі публічної бібліотеки м.Легіонова у Польщі відбулась презентація в частині автентичної історико-культурної спадщини Гуцульщини Косівським та Вижницьким районами. Польським колегам представлено : світлини ретро-виставки, присвяченої традиційним народним строям сіл передмістя Косова (Івано-Франківська обл.); старі знімки, які оповідають про гуцульську моду середини минулого століття; відбулася демонстрація колекцій дипломних робіт у стилі нео-фольк від Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва ЛНАМ та Вижницького коледжу прикладного мистецтва ім.В.Ю.Шкрібляка , як приклад успішної інтерпретації автентичної спадщини у сучасній етно-моді, яка твориться на теренах Гуцульщини.

В рамках реалізації проекту організовано виставку – Косівським музеєм народного мистецтва і побуту Гуцульщини (філія Національного музею народного мистецтва Гуцульщини і Покуття імені Й.Кобринського) до якої увійшли унікальні фото з родинних альбомів місцевих мешканців. Найстарішим світлинам понад сто років.

А також польські колеги, мали можливість ознайомитись із авторською колекцією дизайнерських виробів з овечої вовни від майстрині народної творчості Руслани Гончарук (с.Яворів, Косівський р-н, Івано-Франківська обл.). Традиційну техніку вишивки, ткання та художньої обробки шкіри та колекцію з етно-мотивами представив учасникам заходу Косівський інститут прикладного і декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв.

Нагадаємо, що проект відбувається у рамках Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад, яка реалізується Асоціацією “Єврорегіон Карпати – Україна” та фінансується за кошти обласних бюджетів Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської, Чернівецької областей, компанії ДТЕК, ПрАТ “Моршинський завод мінеральних вод “Оскар”. У реалізації якого беруть участь: Косівська районна рада, Вижницька районна рада, Косівський музей народного мистецтва і побуту Гуцульщини – автор концепції спільного проекту (філіал Національного музею народного мистецтва Гуцульщини і Покуття імені Й.Кобринського), Косівський інститут прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв, Вижницький коледж прикладного мистецтва імені В.Ю.Шкрібляка, Легіоновський повіт Мазовецького воєводства Республіки Польща, місто Легіоново Мазовецького воєводства Республіки Польща.

Під час інформаційно-ознайомчого візиту делегації до міста Легіонова Мазовецького воєводства Республіки Польща відбувся також круглий стіл, де представники сторін-партнерів проекту з української та польської сторін узгодили напрямки подальшої співпраці між Косівщиною, Вижниччиною і Легіоновським повітом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *