Делегація Косівської районної ради з офіційним візитом відвідала Бранєвський повіт Варміно-Мазурського воєводства, Республіки Польща

З 24 вересня по 28 вересня 2018 року делегація Косівської районної ради перебувала з робочим візитом в м. Бранєво, Бранєвського повіту Варміно-Мазурського воєводства.

До складу делегації ввійшли голова Косівської районної ради Павло Ванджурак, депутати районної ради Василь Тонюк та Катерина Луканюк, сільський голова с. Шешори Василь Якібчук, депутат Космацької сільської ради ОТГ Микола Ткачук та депутат Шешорської сільської ради Віталій Олексюк.

Цей візит є результатом підписаної в жовтні 2017 року угоди про співпрацю між Косівською районною радою та Бранєвським повітом Варміно-Мазурського воєводства. Метою даної угоди є встановлення довгострокового співробітництва в різних сферах суспільного життя на основі взаємної поваги і партнерства, шляхом сприяння і координації контактів між мешканцями Косівського району та Бранєвського повіту.

В процесі візиту відбулася робоча зустріч з керівництвом Бранєвського повіту, де було намічено подальші плани щодо співпраці та обговорено можливості реалізації спільних проектів. Староста повіту Leszek Dziag розказав про здобутки та проблеми повіту.

Під час перебування в повіті делегація відвідала ряд навчальних закладів різного типу та ознайомилася з структурою освіти в Польщі. Начальник відання освітою та культурою Jolanta Skuratko представила досягнення і проблеми в освітній галузі. Важливо відзначити те,що основою покращення матеріально-технічної бази шкіл є кошти, отримані в результаті підготовки і впровадження європейських проектів. Для прикладу, в професійну школу, де може навчатися до тисячі учнів, але на даний час навчається понад 400, було залучено 4 млн. євро, а в заклад освіти і реабілітації для дітей з особливими потребами вкладено ще значно більшу суму коштів.

В результаті цих зустрічей досягнуто попереднії домовленостей про обмін досвідом та співпрацю в галузі освіти.

Першим практичним кроком двохсторонньої співпраці є передана старостою Бранєвського повіту інтерактивна дошки для однієї з шкіл Косівського району. Варто відзначити, що в Бранєвському повіті, як і в нашому районі немає великих підприємств промисловості, за винятком меблевого підприємства «Okmed», яке працює на привізній сировині. Основою господарської діяльності є туристична галузь. Делегації представлено пам’ятки архітектури краю та ознайомлено з його історією.

Перлиною Бранєвського повіту є місто Фромборг, яке розташоване на березі затоки Балтійського моря. В ньому жив, працював і похоронений Микола Копернік. Особливе місце займає один з найбільших костелів Польщі, в підземеллях якого є багато поховань тих, хто служив в ньому. Крім богослужінь у костелі відбуваються й органні концерти. На одному з таких концертів побували й члени делегації.

З ініціативи депутата повіту Владислава Грушки відбулася зустріч між делегацією та представниками численної української діаспори, котра свято шанує свої звичаї та культуру.

Щиро вдячні польській стороні за теплий і щирий прийом та маємо надію, що між Косівським районом та Бранєвським повітом Варміно-Мазурського воєводства буде розвиватися співпраця як в культурній, освітній, так і в економічній галузях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *