На старті реалізація ще одного проекту — «Онлайн мапа культурного маршруту народних ремесел Гуцульщини»

Косівська районна рада розпочинає, у статусі партнера ГО «PERFECT ART GROUP» (м.Київ), реалізацію чергового проекту – переможця одного з конкурсів національної співпраці програми Cultural Bridges від Британської ради в Україні.

Cultural Bridges – це програма розвитку українського культурного сектору, яка має на меті налагодження ефективних зв’язків між митцями, культурними операторами та інституціями в Україні і ЄС. Фінансується Європейським Союзом у межах впровадження Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, здійснюється Британською радою в Україні у партнерстві з EUNIC – Мережею національних інститутів культури Європейського Союзу.

У серпні 2018 року Косівська районна рада підтримала ініціативу Громадського об’єднання «PERFECT ART GROUP» (м.Київ) щодо підготовки проекту «Онлайн мапа культурного маршруту народних ремесел Гуцульщини». До слова, відповідна громадська організація виступала партнером Косівської міської ради під час підготовки матеріалів для участі в конкурсі Міністерства культури України «Малі міста – великі враження» у сфері запровадження культурних інновацій для збереження і розвитку культурної спадщини. Тоді, на початку 2018 року, місто Косів потрапило до другого відбіркового туру з проектом «Створення арт-центру «Килимарка» на другому поверсі районної комунальної будівлі колишнього килимового цеху ВХО «Гуцульщина». На жаль, поповнити лави переможців не вдалося, бо грантові конкурси – це завжди серйозне змагання.

Але з огляду на започатковану в Косівському районі протягом останніх 2 років активну роботу у сфері проектної діяльності, місцеве самоврядування отримало хороший сигнал та розуміння необхідності інвестувати в тому числі й у розвиток історико-культурної спадщини краю, налагоджувати сталі партнерства з громадськими об’єднаннями відповідного роду діяльності.

Для цього сьогодні існує багато передумов, серед яких й оголошення 2018 року – Роком європейської спадщини та роком культурної спадщини в Україні; і старт реалізації на теренах Косівщини проекту зі створення Центру карпатської культури у рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020; і наявність в Україні суттєвої кількості міжнародних програм, що покликані підтримувати ініціативи з метою розвитку українського культурного сектору; і навіть включення до українського законодавства нового терміну «креативні індустрії»*.

Таким чином, в кінці літа ГО «PERFECT ART GROUP» підготувала у партнерстві з Косівською районною радою відповідний проект – «Онлайн мапа культурного маршруту народних ремесел Гуцульщини», який фактично є лише маленькою частинкою того, що попередньо напрацьовано на рівні концептуальної ідеї для «Арт-центру «Килимарка».

У вересні 2018 року було оголошено переможців відповідного конкурсного відбору, а 24 жовтня 2018 року ГО «PERFECT ART GROUP» підписано грантовий контракт з програмою Cultural Bridges.

Реалізація відповідної ідеї – це пілотна ініціатива для продовження запуску масштабнішого проекту у майбутньому з метою не лише презентації туристичного потенціалу Гуцульщини, але і створення та просування якісних туристичних продуктів за участю майстрів народної творчості і ремесел. Основні завдання проекту полягають у зібранні та систематизації фото-, відео- та фактажної інформації про традиційні народні ремесла, що збереглись на Гуцульщині (територія охоплення – Косівський район), та створенні єдиного реєстру майстерень та мистецьких осередків, його презентація у вигляді мапи культурного маршруту народних ремесел як комплексного явища, збереженого у своєму автентичному вигляді до нашого часу.

Крім того, у рамках реалізації проекту планується провести низку просвітницьких заходів, що включатимуть інтерактивні тренінги та зустрічі щодо можливостей, які існують та відкриваються сьогодні на ринку креативних індустрій для місцевого населення, ремісників, працівників культурно-мистецької сфери. Під час таких зустрічей учасники зможуть обмінятись інформацією та думками про вплив та можливості розвитку креативного сектору економіки у житті місцевих громад, ознайомитись з тим, що сьогодні пропонує українське законодавство для розвитку відповідної сфери.

У зв’язку з початком реалізації вищезазначеного проекту, його актуальність та важливе значення у майбутньому, в тому числі у контексті запуску роботи районного туристично-інформаційного центру, запрошуємо на зустріч з представниками ГО «PERFECT ART GROUP» майстрів народної творчості, майстрів-ремісників та усіх тих, хто зацікавлений у становленні розвитку туризму в регіоні, має бажання працювати над промоцією і просуванням власних ремісничо-творчих напрацювань, готовий до об’єднання зусиль.

Презентація концептуального бачення проекту та відверта розмова відбудуться 02 листопада 2018 року (п’ятниця), о 13.00 годині у малому залі адміністративного приміщення районної ради (ІІІ-й поверх).

*У відповідності до Закону України «Про культуру», з урахуванням змін, внесених ВРУ 19.06.2018 р., креативні індустрії – це перелік видів економічної діяльності, що мають потенціал до створення доданої вартості та робочих місць через культурне (мистецьке) та/або креативне вираження, а їх продукти та послуги є наслідком індивідуальної творчості, навичок і таланту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *