Відбулося засідання постійної комісії районної ради з питань охорони здоров’я , материнства та соціального захисту

13 листопада 2018 року відбулося засідання постійної комісії районної ради з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства, яке провів голова комісії Іван Слижук.

В роботі комісії взяли участь: голова районної ради Павло Ванджурак та його заступник Володимир Петричук, заступник голови комісії Василь Ворсуляк, директор некомерційного комунального підприємства “Косівська центральна районна лікарня” Дмитро Микитюк, директор некомерційного комунального підприємства “Кутська міська лікарня” Ігор Грабовецький, завідувач Кутського відділення екстреної швидкої медичної допомоги комунального закладу “Івано-Франківського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” Роман Мироняк, завідувач травматологічного відділенням НКП «Косівська ЦРЛ» Іван Дуб та ЗМІ.

Профільна депутатська комісія розглянула питання, а саме: про роботу некомерційного комунального підприємства “Косівська центральна районна лікарня” та про роботу Кутського відділення екстреної швидкої медичної допомоги та медицини катастроф комунального закладу “Івано-Франківського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф”, а також листи та звернення.

На початку засідання перед присутніми про роботу підприємства за 2017 рік та 9 місяців 2018 року, доповідав директор некомерційного комунального підприємства “Косівська центральна районна лікарня” Дмитро Микитюк.

Керівник медичного закладу Косівської центральної лікарні зазначив, що на сьогоднішній день в нашій державі, в тому числі нашому районі проходить медична реформа, яка є однією з найскладніших реформ. Тому, впроваджуючи на практиці реформування медицини на місцях — це нелегкий шлях , який потребує знаходити рішення, які дозволять забезпечити захищеність людини – медичного працівника.

Дмитро Микитюк зупинився на основних моментах діяльності лікувально-профілактичного закладу. В районі функціонує чотири лікарні, а саме: Косівська ЦРЛ, Яблунівська РЛ, Кутська МЛ та Космацька ДЛ, а також фтизіопульмонологічний диспансер.

За звітний період , у зв`язку зі створенням ОТГ та впровадження медичної реформи реорганізовано та створено некомерційні комунальні підприємства це — НКП «Косівська ЦРЛ»; НКП» « Кутська МЛ» — фінансування даних підприємств здійснюється із районного бюджету.

— НКП «Яблунівська РЛ» — фінансується з бюджету Яблунівської ОТГ, до якої входять АЗПСМ і ФАПи населених пунктів: Стопчатів, Уторопи, Текуча, Люча, Акрешори.

— НКП « Космацька АЗПСМ» — фінансується з бюджету Космацької ОТГ це населені пункти: Брустури, ФАПи Космач- Рушір і Космач –Завояли та Прокурава.

— НКП «Рожнівська АЗПСМ» — фінансується з бюджету Рожнівської ОТГ, куди ввійшли АЗПСМ сіл Рожнів, Хімчин, Кобаки.

Дмитро Михайлович довів до присутніх інформацію про те, що за звітний період проведено в закладі охорони здоров»я району; капітальний ремонт гінекологічного, лор-очного відділення лікарні з введенням в дію двох операційних; ремонт поліклінічного відділення: ремонт кабінету «Довіра», перекриття даху АЗПСМ сіл Пістинь та Шешори. Також здійснено поточні ремонти у відділеннях Косівської центральної лікарні та Кутської міської лікарні.

На протязі звітного періоду центральна районна лікарня придбала медичні обладнання: — шприцевий насос, інгалятор ультрозвуковий , монітор слідкуючий дитячий, п»ять ЕКГ апаратів, опромінювач бактерицидний та інші матеріали для роботи медичної установи.

Члени профільної комісії після обговорення звіту директора некомерційного комунального підприємства “Косівська центральна районна лікарня” Дмитра Микитюка про роботу підприємства за 2017 рік та 9 місяців 2018 року, проголосували взяти до відома.

По другому питанню порядку денного засідання з інформаційною довідкою про роботу Кутського відділення екстреної швидкої медичної допомоги за 9-ть місяців 2018 року доповів завідувач Кутського ВЕ (Ш)МД Роман Мироняк .

В своєму виступі завідувач ВЕ(Ш) МД висвітлив статистичні дані щодо здійснення викликів, акцентуючи увагу на забезпеченості закладу медикаментами, засобами медичного призначення та паливно- мастильними матеріалами в повному обсязі.

За 9-ть місяців 2018 року закладом здійснено 2311 викликів, при обслуговуванні населених пунктів Рибне, Кобаки, Старі Кути, Слобідка, Тюдів, Розтоки, Великий Рожен , Малий Рожен та селище Кути, що становить близько 20 тисяч населення.

А також, Роман Володимирович довів до депутатів районної ради інформацію про те, що Кутське ВЕ(Ш) МД фінансується з обласного бюджету, наголошуючи в своєму виступі на всебічній тісній співпраці з головним лікарем Кутської МЛ Грабовецьким І.Я. та в сприянні щодо виділення коштів на ремонт приміщення із районного бюджету депутата районної ради Івана Слижука. За результатами обговорення члени профільної комісії взяли звіт до відома та рекомендувала винести відповідні проекти рішень на 16 пленарне засідання.

В ході засідання постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства члени комісії розглянули листи та звернення.

Зокрема, звернення щодо реорганізації та реформування травматологічного відділення в період створення Косівського госпітального округу. Колектив травматологічного відділення стурбований оптимізацією та просить недопустити проведення змін в структурі даного відділення, для покращення медичної допомоги населенню району.

В процесі довоготривалої дискусії директор некомерційного підприємства Дмитро Михайлович Микитюк запропонував розглянути зазначене питання за круглим столом та запросити обласного травматолога департаменту охорони здоров’я, що забезпечить вирішити спільно зазначене питання.

Голова комісії Іван Слижук проінформував присутніх з приводу надання відповіді МОЗ України щодо листа Косівської районної ради про виділення додаткових коштів для оплати праці працівників закладів охорони здоров’я — Відповідь МОЗ України на лист Косівської районної ради щодо виділення додаткових коштів для оплати праці працівників закладів охорони здоров’я

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *