В Косові відбулось святкування 85-ої річниці створення Українського товариства сліпих

Четвертого грудня 2018 року відбувся урочистий захід з нагоди 85-річчя створення Українського товариства сліпих та присвячений до Міжнародного дня людей з інвалідністю, який відзначають 3 грудня.

Відзначаючи щороку 3 грудня Міжнародний день інвалідів, прогресивне людство засвідчує цим, що громадяни з обмеженими фізичними можливостями потребують особливої уваги. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей з обмеженими фізичними можливостями.

85 років тому в Україні постановою Ради Народних Комісарів України 4 червня 1933р. була створена одна з найбільших громадських організацій інвалідів – Українське товариство сліпих.

Основними завданнями, які покладались на цю громадську організацію – це поліпшення умов життя та захист інтересів осіб з інвалідністю по зору, інтеграція їх у суспільство, соціально-трудова та медична і психологічна їх матеріальне забезпечення, виховання та освіта сліпих, працевлаштування у доступних для незрячих галузях народного господарства. Ця подія вплинула на подальше життя сліпих, привернула увагу суспільства до проблем інвалідів.

На Косівщині святкова подія відбувалася в Косівському районному територіальному центрі соціального обслуговування райдержадмінстрації.

Урочисте засідання відкрив голова районної державної адміністрації Віталій Кічеряк та заступник керівника виконавчого апарату районної ради Мирослав Бойчук, які звернулись з привітальними словами до учасників дійства та вручили інвалідам зору грамоти і грошові премії.

В урочистих заходах з нагоди 85- річного ювілею створення УТОС та Міжнародного дня інвалідів взяли участь :завідувач сектору молоді та спорту райдержадміністрації Михайло Мельничук, директор РЦССС ДМ райдержадміністрації Віталій Андрусяк, голова районної громадської асоціації інвалідів Параска Мегединюк та лікар-офтальмонолог центральної районної лікарні Лілія Антоневич, а також громадськість району.

Урочистості продовжилися чудовою святковою програмою, яку подарували народно-аматорський фольклорний колектив «Осіннє золото».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *