Звіт голови районної ради за 2018 рік

Звіт голови Косівської районної ради Ванджурака Павла Івановича за 2018 рік

Відповідно до законів України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про статус депутатів місцевих рад», дотримуючись принципів відкритості та прозорості у роботі Косівської районної ради, хочу підвести підсумки роботи очолюваного мною органу місцевого самоврядування протягом 2018 року.

Загальна інформація.

За звітний період було організовано та проведено 5 сесії районної ради, враховуючи сьогоднішнє пленарне засідання. Протягом 2018 року районною радою було прийнято 129 рішень, зокрема – 10 районних цільових програм, серед яких варто відзначити Програму відродження, збереження та розвитку народних художніх промислів Косівщини на 2018-2022 роки (вперше протягом багатьох останніх років було організовано та проведено конкурс на здобуття Премії імені Олекси Бахматюка для майстрів народного мистецтва, що є носіями традицій місцевої мальованої кераміки), ще до 7 діючих програм були внесені зміни.

У сфері реалізації заходів Програми розвитку місцевого самоврядування Косівського району на 2017-2018 роки протягом 2018 році було профінансовано 544 241 грн.,з яких 358 353 грн. – допомоги з фонду районної ради на виконання депутатських повноважень;  42 250 грн. – кошти співфінансування на реалізацію спільного з Вижницею проекту, 25 000 грн. – членські внески АОМС «Єврорегоін Карпати-Україна», 68 233 грн. – представницькі витрати (послуги перевезення учасників спартакіади серед представників ОМС, учасників гуцульського фестивалю «Гражда- фест», прийом делегацій, сувенірна продукція), 38 105 грн. – оплата послуг ЗМІ з висвітлення діяльності ОМС, 12 300 грн. – мистецький альманах Асоціації органів місцевого самоврядування Гуцульщини та видавничий дім журналу «Пам’ятки України» за промоційні матеріали про Косівщину.

Відбулось 9 засідань президії районної ради. Усі питання готувались профільними депутатськими комісіями та структурними підрозділами районної державної адміністрації у відповідності до визначеного радою плану роботи на поточний рік.

Успішною вважаю реалізацію протягом 2018 року районної цільової програми з підтримки книговидання місцевих авторів: за 50 тис.грн. коштів районного бюджету вдалося видати 7 цікавих, змістовних книг місцевих авторів. (О.Німець «Голоси далеких пращурів», Б.Радиш «Гуцулівія», «Великодні гаївки та ігри», «Наукова монографія «Галицька Гуцульщина доби ЗУНР», М.Радиш «Ювілейний каталог художніх виробів з дерева», М.Городенко «Чорногора», «Тарас Мельничук у спогадах Миколи Близнюка: інтерв’ю В.Глібчука»).

У 2018 році районна рада на виконання вимог Закону України «Про друковані засоби масової інформації» завершила роздержавлення комунального закладу засобу масової інформації – редакції газети «Гуцульський край». В червні 2018 року прийнято рішення про припинення комунальної установи “Редакція газети “Гуцульський край” шляхом перетворення членами її трудового колективу  у Товариство з обмеженою відповідальністю. Також Косівською районною радою, Косівською районною державною адміністрацією та редакцією газети «Гуцульський край» укладено договір  про передачу прав засновника друкованого засобу масової інформації, відповідно до якого внесено зміни в реєстраційні документи друкованого засобу масової інформації.

Комунальне майно.

Жодне з пленарних засідань районної ради не обходилось без розгляду блоку питань, що стосуються управління майном спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Косівського району. Одним із джерел наповнення районного бюджету та фінансової  можливості  утримання   комунального майна в належному стані є  передача його в оренду, та відчуження майна, яке не використовується. Регулювання орендних відносин має відповідну позитивну віддачу. За десять місяців 2018 року до районного бюджету надійшло   107 178.71 грн.  орендних платежів.  Як власник й орендодавець комунального майна району, районна рада постійно здійснює роботу з удосконалення  процедури передачі майна в оренду з метою відповідності її вимогам часу, законодавства та забезпечення проведення  на засадах прозорості і відкритості. Так, протягом звітного періоду  підготовлено до  продажу та продано  за результатами  проведення  електронного аукціону  нежитлове приміщення  малої приватизації за адресою: м.Косів, вул Шевченка,40, у результаті чого до бюджету надійшло  402 439,54 гривні. Інша частина комунального приміщення у м.Косові по вул.Шевченка, 40 була відремонтована і на сьогоднішній день там розмістився районний відділ освіти, адміністрація комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр».

До майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Косівського району  належить  18 об’єктів,  В основному – це будівлі, у яких розміщені установи та підприємства , а також нежитлові будівлі, які потребують капітального ремонту  та реконструкції.

Також у 2018 році  районній раді врешті-решт вдалося вирішити питання надання якісних послуг з теплопостачання  Косівської центральної районної лікарні.  Так, передано в оренду частину господарського корпусу некомерційного комунального підприємства «Косівська центральна районна лікарня» Європейській енергетичній компанії (м.Коломия) для облаштування котельні, ще частину приміщення – для розміщення сучасного томографа.

Діяльність у галузі гуманітарної сфери.

Якщо продовжити вести мову про результати роботи районної ради у сфері підтримки медичної галузі у рамках визначеної законодавством компетенції, то у 2018 році було закладено основи для початку медичної реформи на Косівщині. Так, районна рада одностайно прийняла рішення з ряду важливих питань, що стосуються реформування первинної ланки охорони здоров’я: затвердила нову структуру Косівської центральної та Кутської міської лікарень та запустила процес так званої автономізації двох зазначених медичних закладів шляхом перетворення їх у комунальні некомерційні підприємства. Це мало б сприяти у майбутньому збільшенню господарської та фінансової автономії, управлінської гнучкості комунальних закладів охорони здоров’я, формуванню у них стимулів для поліпшення якості медичного обслуговування населення і водночас підвищення економічної ефективності використання активів.

У галузі освіти районною радою докладено зусиль для того, щоб районний відділ освіти переїхав у нове приміщення; було відкрито дошкільну групу в Малорожинському НВК, додаткові групи в ДНЗ «Покутянка» (Кути) та ДНЗ «Дзвіночок» (с.Пістинь). Створено та запрацювала комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр». Вперше за новою процедурою проведено конкурси та призначено директорів комунальних закладів загальної середньої освіти Косівської районної ради – Нижньоберезівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів та Пеньківського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітній навчальний заклад І ступеня – дошкільний навчальний заклад.

Косівська районна рада виступила співорганізатором першого фестивалю гуцульської культури «ГРАЖДА FEST» на запрошення Національного музею народної архітектури та побуту України. Мета – налагодження співробітництва та обміну досвідом органів місцевого самоврядування, культурно-мистецьких закладів Косівського району у сфері збереження і розвитку автентичної історико-культурної спадщини Гуцульщини, із залученням до співпраці діячів культури і мистецтва національного масштабу. Мистецько-культурне дійство відбувалося протягом 28-29 квітня 2018 року у селі Пирогів на Київщині.

Робота з учасниками АТО та членами їхніх родин.

Станом на 1.12. 2017 р.  виділені кошти з районного  бюджету для учасників АТО:

1.ГО “Спілка учасників АТО” – 100.00 тис. грн.

 1. Реабілітаційно – відпочинковий табір для бійців АТО с.Розтоки   «За покликом серця» – 50.0 тис.грн.
 1. Фонд голови районної ради – 8,0 тис. грн.
 2. Кошти_ виділені на районну комплексну програму  підтримки сімей загиблих (постраждалих) під час масових акцій громадського протесту в період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року, військовослужбовців і працівників правоохоронних органів та членів добровольчих загонів, які брали участь в Антитерористичній операції в східних областях України –мешканців Косівського району – 220.99 тис.грн. в тому числі:

 

 1. Щомісячна виплата на дітей загиблих учасників АТО (щомісячна додаткова виплата на дитину Андріюка в розмірі 500 грн., непрацездатним батькам-Лепкалюк М.П.) – 11,0 тис.грн.
 2. Одноразова допомога членам сімей загиблих вАТО в розмірі -10,0 тис. грн.
 3. Щорічна одноразова допомога членам сімей загиблих(померлих) в АТО в розмір –30,0 тис. грн.
 4. Надання пільг на ЖКГ для учасників АТО – 100,4 тис.грн.
 5. Одноразова грошова допомога учасникам   АТО  (розмір -3,0 тис. грн.) – 62,0 тис. грн.
 6. Разова грошова допомога до Дня Перемоги бійцям добровольцям – 7,59 тис.грн.

Всього виділено коштів з районного бюджету станом на 1.12.2018 рік:

        378.99 тис.грн.

Завдяки тісній співпраці Косівської  районної ради  з управлінням праці та соціального захисту населення РДА, Центром допомоги учасникам АТО, Косівським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (РЦСССДМ) вдається вирішувати  проблеми  учасників АТО в Косівському районі.

Міжрегіональне партнерство.

У 2018 році Косівською радою укладено договір  про співпрацю та обмін досвідом з Вижницькою районною радою Чернівецької області, трьохсторонній договір про співпрацю з Рахівською районною радою Закарпатської області та  Союзом Українців Румунії, меморандум про співпрацю між Попаснянською військово-цивільною адміністрацією Луганської області та АОМС «Єврорегіон Карпати-Україна».

Практичними результатами задекларованих намірів про співпрацю стали реалізовані у 2018 році: з Рахівською районною радою міжнародний фестиваль «Барви гуцульського ліжника» у с.Кваси; з Вижницькою районною радою та польськими партнерами з Легіоново – спільний проект «Налагодження  міжрегіонального партнерства з Легіоновським повітом Республіки Польща як можливість популяризації історико-культурної спадщини Гуцульщини за межами етнорегіону»; з АОМС «Єврорегіон Карпати-Україна» підготовлено 6 грантових проектів, ведеться систематична робота над стратегією розвитку гірських населених пунктів України, забезпечується промоція історико-культурної спадщини Гуцульщини на рівні міжнародних заходів.

Так, у квітні у залі засідань Верховної Ради України відбулись парламентські слухання Комітету ВРУ з питань культури і духовності на тему «Стан, проблеми та перспективи охорони культурної спадщини в Україні», де районною радою було презентовано історико-культурну спадщину краю, інформацію про заходи, які вживаються на місцевому рівні для збереження, розвитку і промоції автентичної спадщини Гуцульщини та про те, над чим потрібно зосереджувати спільні зусилля у визначеній сфері.

У травні року, що минає, під час Карпатського форуму регіонального розвитку «Можливості розвитку гірських територій в умовах реформи децентралізації»(м.Яремче) Президенту України Петру Порошенку презентували надбання історико-культурної та мистецької спадщини Косівського району.

А вже у червні 2018 року районна рада ділилась досвідом роботи у сфері ефективного ведення лісового господарства на теренах Карпатського регіону під час ІІІ Форуму місцевого розвитку у м.Трускавці; заходами у сфері  збереження і популяризації автентичної історико-культурної спадщини – під час першого міжнародного Форуму Східної та Центральної Європи “Via Carpatia”, який проходив на теренах Верховинського району.

17 квітня 2018 року на території Косівського району з неофіційним робочим візитом перебував Хасрат Арджуменд — науковець, викладач Монреальського університету (Канада, провінція Квебек). Метою зустрічі стало обговорення з фермерами с.Середній Березів їхніх традицій щодо розвитку вівчарського господарства, притаманного для Карпат та гірських регіонів.

Проектна діяльність.

Районною радою постійно надається організаційна допомога волонтерці Корпусу миру США Джанін Вінн, яка мешкає на території Космацької ОТГ у рамках реалізації проекту «Розвиток громад».

Із 6 підготовлених протягом 2018 року грантових проектів за безпосередньої участі або методологічної підтримки районної ради, переможцями стали 2, ще по 2 очікуються результати навесні 2019 року.

У 2018 році звершилась візитом косівських школярів до Польщі реалізація міжнародного проекту «Відлуння Вітчизни», участь у якому взяла Косівська ЗОШ І-ІІІ ст.№1. Проект фінансувався Міністерством національної освіти Республіки Польща та реалізовувався польською ГО «Покоління». Його суть полягала у налагодженні співпраці між школами Польщі та України, в яких навчають польської мови, з метою підвищення рівня її викладання.

Ще одна учнівська команда з Косівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 стала одним з фіналістів Освітньої кампанії для шкіл, що організовувалась Програмою транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 з нагоди Дня Європейської співпраці. Діти підготували відео презентацію та виконали усі творчі завдання, обравши своїм напрямком збереження автентичних одягових традицій Гуцульщини.  Районна рада надала допомогу в оформленні конкурсної заявки. У вересні цього року команди-переможниці з Польщі, України, Білорусі взяли участь у спільній зустрічі та фіналі змагань, що проходили на Львівщині під гаслом «Спадщина і ми».

2 проекти-переможці Косівщина отримала у рамках Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад, яка реалізується Асоціацією “Єврорегіон Карпати – Україна” та фінансується за кошти обласних бюджетів Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської, Чернівецької областей, компанії ДТЕК, ПрАТ “Моршинський завод мінеральних вод “Оскар”:

 • спільний проект Косівської та Вижницької районних рад «Налагодження міжрегіонального партнерства з Легіоновським повітом Республіки Польща як можливість популяризації історико-культурної спадщини Гуцульщини за межами етнорегіону». Мета проекту: налагодження сталого міжрегіонального співробітництва між двома сусідніми районами Івано-Франківської і Чернівецької областей – Косівським та Вижницьким та органами місцевого самоврядування Легіоновського повіту Мазовецького воєводства Республіка Польща у сфері збереження, розвитку та популяризації автентичної історико-культурної спадщини Гуцульщини, культурних надбань польських партнерів.
 • Проект Косівської міської ради «Фестивалізація історико-культурної спадщини Косівщини». Мета проекту: придбання конструкцій сценічного обладнання та звуко-технічного забезпечення для проведення фестивалів та підтримки ініціатив місцевої громади, щодо проведення масових заходів покликаних до збереження історико-культурної спадщини.

Також у 2018 році було реалізовано ще один проект за партнерства Косівської районної ради – «Налагодження культурного діалогу між Донецьким і Івано-Франківським регіонами з метою збереження історично-культурної спадщини та поширення традицій місцевого ремісництва: виробництва слов’янської та косівської кераміки». Головним бенефіціаром проекту виступила Слов’янська міська рада Донецької області. Косівська районна рада – партнер, без фінансового внеску. Грантодавець – Український культурний фонд.

«Онлайн мапа культурного маршруту автентичних народних промислів Гуцульщини» – проект, який здобув перемогу у програмі Cultural Bridges, і буде реалізовуватись протягом 2018-2019 років. Косівська районна рада виступила партнером  ГО «Perfect Art Group» (м.Київ). Мета проекту – створення інтернет-порталу, який буде презентувати мапу культурних маршрутів автентичних народних промислів Гуцульщини, здійснювати загальну популяризацію етнографічного та культурного туризму у регіоні.  Грантодавець – Європейський Союз через реалізацію Британською радою в Україні програми «Культурні мости».

Крім того, районною радою завжди підтримуються ініціативи органів місцевого самоврядування щодо співфінансування проектів-переможців щорічних обласних конкурсів. Так, у 2018 році з районного бюджету надано фінансову підтримку 5 проектам на загальну суму 420 тис.грн.

Окремо хочу звернути увагу на нашу пілотну ініціативу у сфері залучення європейських грантових коштів –  транскордонний проект «Світ Карпатських Розет – заходи із збереження унікальності культури Карпат», один із 17-ти переможців І-го конкурсного відбору проектів Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020, реалізацію якого розпочато 01 вересня 2018 року на території Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської областей та Підкарпатського воєводства (Польща). Косівська районна рада є одним з 11 бенефіціарів вищезазначеного проекту. На території Косівського району заплановано створення Центру карпатської культури – однієї із 4-х структур, що ввійдуть до польсько-українського карпатського центру культурної спадщини «Розети». Відповідні будівельні роботи успішно розпочато, заходи виконуються у відповідності до визначеного графіку.

Підводячи підсумки,

Результати роботи Косівської районної ради за 2018 рік:

 • підтримка ініціатив з метою забезпечення соціально-економічного та культурного розвитку району;
 • координація та вжиття заходів з метою забезпечення належного функціонування комунальних установ та комунальних підприємств на території Косівського району;
 • створення умов для покращення якості надання освітніх та медичних послуг жителям Косівщини;
 • підтримка ініціатив у сфері збереження, розвитку та промоції історико-культурної спадщини району;
 • промоція Косівщини, її сильних сторін та можливостей на рівні регіональних, всеукраїнських та міжнародних заходів, зустрічей, форумів.

Хочу відзначити і подякувати за співпрацю  депутатам різних рівнів, головам місцевих рад, які вболівають за розвиток своїх населених пунктів та Косівського району. Разом ми докладали усіх можливих зусиль до вирішення місцевих питань і проблем. Маю надію, що така співпрацю буде продовжуватись та  посилюватись, і ми шукатимемо шляхи для забезпечення розвитку нашого краю, не зважаючи на складний період реформ і війни в Україні.

З повагою

Голова районної ради                                                                              Павло Ванджурак

20.12.2018 р.

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *